Maz mnie nie szanuje ?

Co robic ratowac malzenstwo czy odejsc ?

pytanie zadane 22 grudnia 2011 w Faceci
zdesperowana
Nowicjuszka 770

3 odpowiedzi

0

Konstruktywne podpowiedzi w temacie: "MÓJ MĄŻ MNIE NIE DOCENIA, PONIŻA, NIE SZANUJE - DZIECI TO WIDZĄ...CO MAM ZROBIĆ?" Posty - kafeteria.pl

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3804720&start=60

odpowiedź 30 grudnia 2011
slonko-Wawa
Nowicjuszka 1,040
0
Jesli maz cie nie szanuje to sama siebie nie szanujesz bo na to pozwalasz. Przemysl to.
odpowiedź 1 stycznia 2012
Magda
Mistrzyni porad 4,770
0
Milość potrzebuje stanowczości.

Na czym polega pułapka wrażliwości ?

• W konflikcie małżeńskim (lub przedmałżeńskim) na ogół jednej stronie bardzo zależy na związku, druga zaś czuje się bardziej niezależna, a nawet obojętna.
• Gdy romans się załamuje, wrażliwszy partner wpada w panikę. Do charakterystycznych zachowań należy lamentowanie, błaganie, ciskanie się. Reakcja może być również przeciwna, a wtedy mamy do czynienia z łagodzeniem całej sprawy i biernością.
• I chociaż reakcje te są naturalne i zrozumiałe, rzadko bywają skuteczne. Faktycznie na ogół działają odwrotnie, niszczą związek, który tak desperacko próbuje uratować zagrożony partner.

Brak poszanowania partnera w związku jest reakcją na znudzenie, "wypalenie" fascynacji drugą osobą. Jest poczuciem osaczenia: stronie mniej zainteresowanej ogranicza się wolność; osobie, której się zdaje, że jest w pułapce, miłość jawi się bardziej jako obowiązek. Mąż zachowuje się chłodno. Zaczyna nawet cierpieć na klaustrofobię - pragnie za wszelką cenę zerwać stryczek. Czasami nawiązuje kontakty z inną kobietą, żeby tylko uciec od kurczowego uścisku swojej żony. Najwyraźniej potrzebuje przestrzeni życiowej...

 Daj mu ją, ale uzurpuj taką przestrzeń dla siebie. Niech to będzie ostatnia szansa - zobaczysz jak sie zachowa...  Jeżeli następny etap Waszego pożycia, oznaczać bedzie, że żyjecie nie z sobą, lecz obok siebie, to znaczy, że nadszedł czas się rozstać!
odpowiedź 25 stycznia 2012
ktosTaki
Wtajemniczona 2,130
...