Co zwiedzic i zobaczyc w Berlinie ?

Co warto zwiedzic i zobaczyc w Berlinie ?
pytanie zadane 21 marca 2012 w Turystyka Zwiedzanie
inna
Wtajemniczona 1,790

4 odpowiedzi

0
Z takich ciekawych miejsc i zabytkow na pewno warto zobaczyć: Bramę Brandenburską, Alexanderplatz, Naturkundemuseum, Technikmuseum, Botanischer Garten.
odpowiedź 13 maja 2012
daniel
Nowicjuszka 1,030
0

Polecam zwiedzić Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum) jest ewenementem na skalę światową. Całe przedsięwzięcie powstało głównie po to, by zaprezentować w nim zrekonstruowany Wielki Ołtarz Zeusa z Pergamonu. Ciekawym obiektem jest Wieża telewizyjna (Fernsehturm) znajduje się w centrum Berlina i jest atrakcją dla turystów ze względu na niebanalną formę i jest najwyższym budynkiem na terenie całych Niwmiec smiley

odpowiedź 13 maja 2012
berlin
Nowicjuszka 730
0
Z zabytków historycznych, wypadałoby zobaczyć ;) Gmach Parlamentu Rzeszy Reichstag , bo to kolejny z bardzo charakterystycznych obiektów architektonicznych znajdujących się w Berlinie, który posiada również bardzo duże znacznie historyczne, podobnie jak Alexanderplatz, położony jest w dzielnicy Mitte.
odpowiedź 13 maja 2012
over
Wtajemniczona 1,690
0

  

  Muzeum Żydowskie Daniela Libeskinda

Muzeum Żydowskie w Berlinie podsumowujące dwutysięczną historię Żydów niemieckich. Składa się z dwóch części – Kollegienhaus (dawny budynek sądowy) oraz z gmachu wybudowanego specjalnie na potrzeby muzeum. Budynek ten jest jednym z najciekawszych obiektów współczesnej architektury na całym świecie i bez wątpienia warto mu się przyjrzeć nie tylko pod kątem tego, co wystawiane jest w jego wnętrzach. Charakterystyczny, zygzakowaty kształt budowli jest zaskakujący, przywodzi na myśl architekturę znaną z filmów science fiction. Cała elewacja budnku została pokryta blachą cynkową, odbijająca promienie.

odpowiedź 13 maja 2012
zosia
Mistrzyni porad 3,200
...