Co to jest mobilne niszczenie dokumentacji?

Bardzo popularną usługą, która świadczona jest dla dużych przedsiębiorstw, posiadających sporą ilość odpadów papierowych, jest mobilne niszczenie dokumentacji firmowej. To usługa realizowana na podstawie zawartej umowy, w której podane są wszystkie warunki współpracy. Dzięki temu jednostka realizująca to zadanie, jak i dostawca odpadów papierowych do utylizacji, odnoszą korzyści z wzajemnej korelacji.

 

W jaki sposób funkcjonuje usługa mobilnego niszczenia dokumentów w Polsce?

Wiele osób zastanawia się, na czym polega mobilne niszczenie dokumentów firmowych? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Wystarczy zapoznać się z ofertą wielu renomowanych jednostek, które proponują tego typu usługi. Należy mieć świadomość tego, że w dużych aglomeracjach tego typu działanie jest koniecznością, ponieważ wiele przedsiębiorstw nie jest w stanie samodzielnie utylizować posiadanych przez siebie dokumentów firmowych. Chodzi tutaj o spore ilości odpadów papierowych zawierających dane poufne, tajne, wrażliwe, a także te, które nie mogą ujrzeć światła dziennego. Aby nie narazić się na bardzo wysokie kary pieniężne za łamanie RODO, warto powierzyć utylizację odpadów papierowych w firmie jednostką świadczącym usługi mobilnego niszczenia dokumentów. To przedsiębiorstwa, które posiadają wyspecjalizowaną flotę pojazdów, przeznaczoną do bezpiecznego przewożenia odpadów papierowych z firmy do wyznaczonego miejsca. Pozwala to na bezpieczne przetransportowanie dokumentów papierowych do utylizacji w taki sposób, aby nie zostały one wykradzione w trakcie przewożenia. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na mobilne niszczenie odpadów papierowych w przedsiębiorstwie?

Główną zaletą, jaka przemawia za tym, aby podjąć decyzję o współpracy z jednostką, która świadczy usługę mobilnego niszczenia dokumentów firmowych, jest przede wszystkim oszczędność i dbałość o faunę oraz florę. Profesjonalne, atrakcyjne cenowo i zgodne z RODO usługi świadczone przez jednostki oferujące mobilne niszczenie odpadów papierowych, cieszą się bardzo dużym uznaniem, nie tylko przedsiębiorców z kapitałem polskim, ale również tym międzynarodowym. Należy mieć świadomość, że osoby, które zgromadziły od 10 kg dokumentów do nawet 10 ton odpadów papierowych w firmie do utylizacji, mogą przekazać je w sposób legalny do podmiotów oferujących mobilne niszczenie odpadów papierowych. Dzięki temu można bardzo szybko pozbyć się tych dokumentów, nie łamiąc przy tym klauzul i postanowień związanych z ochroną danych osobowych. Skuteczne niszczenie dokumentacji firmowej w wersji mobilnej polega na regularnym odbiorze od klienta odpowiedniej ilości odpadów papierowych. Dzięki temu nie zalegają one w budynkach należących do przedsiębiorstwa. 

 

Prawidłowa utylizacja odpadów papierowych – zdecyduj się na niszczenie dokumentów przedsiębiorstwa w wersji mobilnej

Masz problem z zagospodarowaniem odpadów papierowych w firmie, które przeznaczone są do utylizacji. Nie masz zbyt dużej powierzchni użytkowej w budynkach firmowych, które pomieściłyby ogromną ilość dokumentów zawierających dane poufne, tajne czy wrażliwe? Zdecyduj się na mobilne niszczenie dokumentacji firmowej i powierz to zadanie renomowanym firmom. Tylko wówczas masz pewność, że zostaną one przywiezione do monitorowanego 24 godziny na dobę punktu. To strzeżony plac, który stanowi miejsce składowania tego typu odpadów papierowych do utylizacji. W późniejszym czasie są one przekazywane do spalarni, gdzie ulegają całkowitej utylizacji w taki sposób, aby żadna osoba nie mogła wejść w ich posiadanie. Dzięki temu możesz zabezpieczyć wszystkie dane, które dotyczą prowadzonej przez Ciebie działalności i uniknąć narażenia się na ataki przestępców korporacyjnych, wykradających dane osobowe kontrahentów, pracowników czy partnerów biznesowych firm, działających w Polsce i na całym świecie. 

 

Potwierdzone wystawionym certyfikatem prawidłowej utylizacji odpadów papierowych usługi mobilnego niszczenia dokumentów firmowych są niezwykle popularne w Polsce, a także w innych krajach Europy. Dzięki nim można pozbyć się zalegających dokumentów zawierających dane osobowe, tajne, poufne czy wrażliwe. 

 

źródło: ESSI Profesjonalne Niszczenie Dokumentów