Jak biuro rachunkowe może Ci pomóc przy rejestracji spółki?

Zastanawiasz się nad założeniem spółki? Biuro rachunkowe na Bemowie może pomóc Ci w załatwieniu wszystkich formalności. Skorzystaj z tej pomocy, aby przeprowadzić każdy etap prawidłowo.

Wybierz profesjonalne biuro rachunkowe do rejestracji spółki

Aby założyć spółkę musisz znać przepisy prawa, umiejętnie skonstruować zapisy umowy, a także dopilnować wszystkich kwestii księgowych. Dużo, prawda? Najlepiej jest skorzystać z usług biura rachunkowego, które w tym temacie ma duże doświadczenie. Nie zrobisz błędu przy rejestracji do VAT, a na wszystkie zapytania urzędników odpowiesz we właściwy sposób.

Biuro rachunkowe z dużym doświadczeniem, jeżeli chodzi o zakładanie spółek, ułatwi cały proces i pozwoli na jego przeprowadzenie w prawidłowy sposób. Zyskasz pełne wsparcie na każdym etapie działalności, a tego każdy przedsiębiorca bardzo potrzebuje. W końcu formalności przy takich firmach piętrzą się z miesiąca na miesiąc, dlatego musi ich ogarnięciem zająć się profesjonalista.

Kompleksowa pomoc przy zakładaniu spółki

W ramach kompleksowej działalności, jaką prowadzi biuro rachunkowe na Bemowie możesz skorzystać z atrakcyjnego pakietu usług obejmujących:

  • pomoc przy założeniu podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP,
  • umówienie wizyty u notariusza,
  • założenie konta w banku,
  • opracowanie umowy spółki,
  • wsparcie przy rejestracji spółki,
  • rejestrację wspólników i zarządu do CRBR,
  • stworzenie polityki rachunkowej spółki,
  • przygotowanie niezbędnych dokumentów, które należy złożyć w sądzie,
  • zgłoszenie spółki do urzędu skarbowego, ZUS i GUS,
  • rejestracja spółki do VAT.

Co jest Ci potrzebne do rejestracji spółki?

Aby założyć standardową działalność gospodarczą, przede wszystkim musisz złożyć wniosek w CEIDG, albo w formie elektronicznej, albo w urzędzie miasta lub gminy. Automatycznie zostaje Ci nadany numer NIP oraz REGON.

Jeżeli zakładasz spółkę cywilną, niezbędne jest także opracowanie umowy spółki, z uwzględnieniem wszystkich ważnych aspektów dotyczących jej działalności. Firmę należy zgłosić do GUS oraz US. Każdy ze wspólników musi numery spółki uaktualnić we własnym zakresie we wpisie do CEIDG.

Jeżeli zakładasz spółkę jawną, partnerską, komandytową lub komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjną, musisz zarejestrować ją w KRS i uiścić stosowane opłaty. Oczywiście wymagane jest także zgłoszenie do ZUS, US i GUS.

Biuro rachunkowe do rejestracji spółki udzieli profesjonalnego wsparcia

Każdy etap prowadzenia działalności gospodarczej warto zaplanować z udziałem księgowej, która w danej strukturze ma doświadczenie. Podpowie rozwiązania podatkowe korzystne dla Ciebie, ustali miesięczne rozliczenia w sposób umiejętny, a jednocześnie przypilnuje wszystkich terminów składania dokumentów. W przypadku spółek wiele spraw jest o wiele bardziej skomplikowanych niż w standardowej jednoosobowej działalności gospodarczej, dlatego warto polegać na współpracy z ekspertem. Będzie można prowadzić firmę zgodną z obowiązującymi przepisami prawa.