Maszyna polerująca do blach i części płaskich – czym powinna się charakteryzować?

W celu wykonywania wszelkich prac polerskich niezbędny jest zakup profesjonalnego sprzętu, który pozwoli na szybką i łatwą obsługę. Przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które wpłyną na jakość wykonywanych prac.

Czym powinna charakteryzować się maszyna polerska?

Przy pracach blacharskich dotyczących zwłaszcza płaskich elementów warto wybrać szlifierkę polerską o bardzo solidnej konstrukcji. Spośród dostępnych urządzeń na rynku mamy do wyboru:

  • maszyny służące do polerowania głównie powierzchni płaskich, obłych i złożonych, które dzięki precyzyjnej pracy są w stanie zapewnić jakość na najwyższym poziomie. Urządzenia polerujące z serii CDA, MA, PHA, IRM mogą być wyposażone w jeden lub dwa stoły o długości sięgającej nawet do 12000 mm. Dodatkowo maszyny polerskie firmy Autopulit wyposażone są nie tylko w jedną głowicą, bo aż w dwie. Dzięki zastosowaniu tak precyzyjnych urządzeń jesteśmy w stanie uzyskać tzw. efekt lustra, przypominający czystą, gładką i pozbawioną wszelkich rys powierzchnię.

Liczba obrotów 

Moc maszyny polerującej oraz liczba obrotów mogą mieć duże znaczenie podczas wykonywania prac na płaskich elementach. Parametry warto dopasować względem rodzaju każdej maszyny polerującej. W przypadku użytkowania urządzeń obrotowych, zbyt duża moc może prowadzić do niekontrolowanych obrotów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na komfort oraz jakość wykonywanych prac. Do większości blach oraz elementów płaskich wystarczy maszyna o liczbie 2 000 obrotów, która zdecydowanie poradzi sobie przy tego typu pracach. Za minimalną liczbę uznaje się 700 obrotów na minutę, jednak w przypadku szlifierek rotacyjnych nie jest to główny wyznacznik. Liczba obrotów w maszynach polerujących może mieć znaczenie przy elementach płaskich, głównie w efekcie końcowym. Dlatego oprócz odpowiednio dostosowanej mocy polerek, ważna jest też stabilizacja podczas użytkowania danego urządzenia.

Przeznaczenie

Wybierając maszynę polerującą do blach i części płaskich należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem. W pracach o intensywnym natężeniu dobrze sprawdzą się specjalistyczne i profesjonalne sprzęty marki Autopulit do trudno dostępnych miejsc z serii CDA, MA, PHA, IRM. Jeżeli zależy nam na pracach wykończeniowych nie musimy decydować się na zakup dużej maszyny, gdyż w tym przypadku wystarczy nam jedynie mini polerka do drobnych prac. 

Wysoka jakość wykonania

Należy pamiętać, że kluczową rolą, która wpływa na komfort naszych prac jest jakość wykonania sprzętu. Zakup maszyny polerującej tylko od sprawdzonych producentów to gwarancja wieloletniej pracy bez zbędnych kosztów dotyczących naprawy. Jeżeli nie wiemy, które urządzenie będzie dla nas odpowiednie możemy poprosić o pomoc specjalistów. Dzięki fachowej pomocy zakup takiego urządzenia okaże się najlepszym wyborem na długie lata.

Jeżeli chodzi o charakterystykę maszyn polerujących do blach i części płaskich należy pamiętać, że zmniejszają one duży nakład czasu przeznaczonego na wykonywanie prac a także eliminują wszelkie problemy i usterki blacharskie.