Narzędzia hydrauliczne Holmatro – rodzaje i zastosowanie

Holenderska marka Holmatro to uznany producent narzędzi hydraulicznych, które w wielu krajach europejskich, a także poza naszym kontynentem, cieszą się dobrą sławą jako niezbędne wsparcie sprzętowe dla jednostek specjalnych, ratowników i produkcji przemysłowej. Oferta firmy obejmuje narzędzia hydrauliczne oraz całe systemy rozwiązań dla przemysłu.

Cylindry i pompy hydrauliczne 

Narzędzia hydrauliczne Holmatro znajdują wiele zastosowań. Poczesne miejsce w asortymencie marki zajmują cylindry i pompy hydrauliczne. Te pierwsze – popularnie nazywane też siłownikami bądź podnośnikami butelkowymi – wykorzystując wysokie ciśnienie oleju sprawnie podniosą wszelkie ciężary. Natomiast ręczne lub wyposażone w silnik pompy efektywnie zasilą każdy napęd hydrauliczny. Holmatro produkuje pompy zarówno z silnikiem elektrycznym, jak i benzynowym.

Inne ręczne i mechaniczne narzędzia popularnego producenta

Bogatą ofertę marki Holmatro uzupełniają drobniejsze narzędzia hydrauliczne – zarówno ręczne, jak i mechaniczne. Wśród narzędzi ręcznych znajdują się tak zwane ściągacze, czyli zestawy ciągnące do siłowego usuwania łożysk z wałów, rozpieraki do kołnierzy hydraulicznych czy zaciskacze do rur. Te ostatnie umożliwiają skuteczne  zamknięcie przepływu mediów, na przykład wody lub gazu. Z kolei spośród szerokiej gamy narzędzi mechanicznych warto wymienić siłowniki (w tym ciągnące), znajdujące zastosowanie między innymi w przemyśle stoczniowym czy przy budowie dróg oraz mostów. Są one przeznaczone do przesuwania ciężkich i bardzo dużych ładunków. W stoczniach wykorzystuje się też specjalne kliny marki Holmatro umożliwiające przeprowadzenie prac konserwacyjnych na statku, a po ich finalizacji jego sprawne wodowanie.

Szybkie cięcie materiałów przemysłowych, czyli przecinaki i nożyce przemysłowe Holmatro

Szczególne miejsce w asortymencie narzędzi hydraulicznych marki Holmatro zajmują przecinaki i nożyce przemysłowe, Są to wysokociśnieniowe narzędzia dedykowane cięciu wszelkich tworzyw stosowanych w przemyśle. Znajdują się wśród nich przede wszystkim narzędzia skonstruowane z myślą o przecinaniu okablowania (najczęściej przewodów elektrycznych), jak i różnorodnych materiałów, które mają zostać poddane złomowaniu, utylizacji lub recyklingowi. Dotyczy to zwłaszcza starych pojazdów, zużytego sprzętu gospodarstwa domowego czy pozostałości po pracach rozbiórkowych i wycince drzewostanu. Przecinaki marki Holmatro szybko uporają się z rurami, nakrętkami, linami ze stali i korzeniami drzew.

Dopełnienie oferty firmy Holmatro stanowią systemy zbudowane na bazie wielu narzędzi hydraulicznych, spośród których dumą marki są rozwiązania hydrauliczne  na potrzeby mocowania morskich turbin wiatrowych.