Jak funkcjonalnie zaprojektować małą łazienkę?

Mała przestrzeń to zwykle duże utrudnienie podczas projektowania i remontowania danego pomieszczenia. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy jest to toaleta bądź łazienka, gdyż w tej sytuacji konieczne jest również odprowadzenie wody, odpływu i prądu w odpowiednich lokalizacjach. W takiej sytuacji warto zdać się na pomoc doświadczonego projektanta wnętrz, który służy radą i pomocą na każdym etapie prac, od projektu po końcowe detale.

Mała łazienka może być nowoczesna i funkcjonalna 

Projektant wnętrz, mając do dyspozycji małe pomieszczenie może zaproponować swoim zleceniodawcom wiele wygodnych rozwiązań. Doskonałym pomysłem jest zabudowa rzędu szafek nad wanną bądź umywalką. Miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów, tekstyliów oraz chemii domowej to konieczność, a sprytna zabudowa pozwoli dogłębnie wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń.

Innym, równie świetnym pomysłem może okazać się zakup wanny wraz ze szklaną ścianką. Dzięki temu wanna może służyć jednocześnie jako prysznic do krótkich kąpieli i pozwoli zaoszczędzić sporo przestrzeni. W małych łazienkach idealnie sprawdzi się również kabina walk in, której rozmiar można dowolnie dostosować do wolnej powierzchni. Kabiny prysznicowe dostępne są w bardzo kompaktowych rozmiarach, co pozwala dopasować je do różnych pomieszczeń.

W małych łazienkach warto rozważyć także możliwość montażu toalety z funkcją bidetu. Takie rozwiązanie sprawia, że jedno urządzenie łączy w sobie obie możliwości przy znacznej oszczędności miejsca.

Warto pamiętać o miejscu na pralkę i suszarkę

W wielu łazienkach należy wygospodarować miejsce również na podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego. W niewielkim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się pralka i suszarka ustawiona w słupku. Oba urządzenia może bezpiecznie ze sobą połączyć przy użyciu dedykowanej listwy. Takie zestawienie prezentuje się nowocześnie, a dla domowników jest również bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu.

Pomoc profesjonalisty może stać się nieoceniona na każdym etapie remontu

Projektant wnętrz często towarzyszy swoim klientom podczas wyboru gresu, płytek ściennych, armatury, sanitariatów oraz dodatkowych akcesoriów, jak lustro, wieszaki na ręczniki czy elementy wykończenia okien. Specjalista niekiedy współpracuje również z ekipą remontową, co jest doskonałym ułatwieniem dla właścicieli nieruchomości.

Aby optycznie powiększyć małą łazienkę warto zdecydować się na duże lustro oraz dominujące jasne barwy. Ciepłe, pastelowe odcienie sprawiają, że każde pomieszczenie prezentuje się przytulnie a zarazem nowocześnie i stylowo.

Reasumując, przy odpowiedniej pomocy sprawdzonego specjalisty każde pomieszczenie można urządzić praktycznie i zgodnie ze swoimi potrzebami.