Klej do luster Lakma – właściwości i zastosowanie

Lakma to polskie przedsiębiorstwo obecne na rynku już od ponad 30 lat. W swojej ofercie posiada wiele fantastycznych produktów, a jednym z nich jest klej do luster Lakma. Poznaj jego właściwości oraz możliwe zastosowanie.

 

Klej do luster Lakma – gdzie kupić?

Klej do luster Lakma znajdziesz we wszystkich sklepach sieci PSB. Masz szansę zamówić go online lub kupić w sklepie stacjonarnym.

Co musisz wiedzieć o kleju do luster Lakma?

Klej do luster Lakma jest bezrozpuszczalnikowy i bezbarwny, posiada neutralny system utwardzania. Pozwala na skuteczne mocowanie i klejenie luster oraz mozaiki szklanej. Dzięki neutralnej konsystencji i kolorowi, wykorzystać go można również do uszczelniania obrzeży luster. Wykazuje się bardzo dobrą przyczepnością do wielu materiałów budowlanych. Przymocujesz z jego pomocą lustro do:

  • szkła,
  • drewna surowego i lakierowanego,
  • glazury,
  • cegły,
  • betonu,
  • gazobetonu,
  • zapraw cementowych,
  • laminatów szklanych,
  • metali,
  • niektórych tworzyw sztucznych.

Klej do luster Lakma – zastosowanie

Klej do luster od marki Lakma dostępny jest w dwóch pojemnościach:

Oba warianty możesz wykorzystać do klejenia mozaiki szklanej w kabinach prysznicowych, a także do bezpośredniego mocowania luster dekoracyjnych na wielu materiałach budowlanych, o których wspominaliśmy powyżej. Ponadto, klej wykorzystasz także do klejenia szkła barwionego.

Producent zezwala także na wykorzystanie kleju do uszczelniania podświetlanych znaków drogowych oraz reklamowych wykonanych ze szkła lub tworzyw sztucznych. Produkt sprawdzi się także świetnie do uszczelniania i klejenia terrariów, bez żadnej szkody dla znajdujących się w nich gadów.

Ile schnie klej do luster?

Gdy zdecydujesz się na wykorzystanie kleju do luster Lakma, pamiętaj, aby nie poruszać klejonym przedmiotem od 6 do 72 godzin. Lustro powinno zostać przez ten czas podparte, aby materiał utwardził się w miejscu, w którym został zastosowany.

Jak przygotować podłoże do klejenia oraz sam produkt?

Przed zastosowaniem kleju do luster musisz właściwie przygotować podłoże. Powinno być czyste, pozbawione kurzu oraz innych zabrudzeń, nie może być tłuste i pokryte substancjami, które osłabiają przyczepność. Powierzchnię najlepiej jest odtłuścić alkoholem lub innym rozpuszczalnikiem.

Gdy już masz oczyszczoną powierzchnię, do której lustro ma być mocowane, możesz przystąpić do przygotowania do użycia kleju. Należy aplikator nakręcić na gwint i obciąć go pod kątem dostosowanym do szerokości spoiny, którą chcesz wypełnić. Preparat można zastosować przy pomocy pistoletu ręcznego lub pneumatycznego.

Klej do luster Lakma i jego najważniejsze zalety

Dlaczego tak bardzo klej do luster Lakma jest polecany? Przede wszystkim nie przebarwia powierzchni luster. Wykazuje się bardzo dużą przyczepnością do większości dobrze znanych materiałów budowlanych. Wykorzystując go masz pewność bezpiecznego i skutecznego montażu lustra do każdej powierzchni.