Zalety grzejników płytowych – dlaczego warto?

Grzejniki panelowe, zwane także płytowymi, to najpopularniejsze kaloryfery, jakie znajdziemy dziś w polskich domach. Trudno się temu dziwić. Ich użytkowanie wiąże się bowiem z wieloma zaletami. Ten rodzaj grzejników wykonany jest przeważnie ze stali. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niewielkiej powierzchni. Co jeszcze sprawia, że urządzenia cieszą się popularnością?

Minimalistyczność grzejników płytowych – do każdego pomieszczenia!

Najczęściej możemy spotkać się z kaloryferami jedno-, dwu- oraz trzypłytowymi. Są one osłonięte za pomocą płaskiego panelu lub takiego, który imituje ożebrowanie. Dzięki temu rozwiązaniu zwiększa się nie tylko powierzchnia grzejna urządzenia, ale też jego moc grzewcza. Dzięki takiej konstrukcji grzejniki są minimalistyczne, a jednocześnie niezwykle uniwersalne – doskonale zaprezentują się w każdym stylu wnętrz.

Efektywność urządzeń

Wykonane ze stalowych płyt grzejniki, są odpowiednio tłoczone oraz zgrzewane, a następnie napełniane wodą. Niewielkie przestrzenie w grzejniku pozwalają na przechowywanie bardzo małych ilości wody, co wiąże się z niewielkimi wydatkami.

W przeciwieństwie do klasycznych grzejników żeliwnych, czy tych żebrowanych aluminiowych, grzejniki płytowe bardzo szybko nagrzewają się. Co więcej, równie szybko to ciepło oddają. Ważna jest tutaj jednak sprawna instalacja, w której przepływ cieczy będzie stosunkowo szybki, a oddawanie ciepła na tyle sprawne, iż nie będzie ono wracało z powrotem do kotła. Wszystko to przekłada się na doskonałą sprawność tego typu urządzeń oraz ich wysoką efektywność.

Niska waga i różnorodność rozmiarów

Niska waga urządzeń to kolejna z zalet grzejników płytowych. Fakt ten sprawia, że mogą być one montowane nawet na starych, nie aż tak stabilnych już ścianach. Lekkość grzejników to także łatwy montaż, który możemy wykonać samodzielnie, bez pomocy fachowców.

Grzejniki płytowe to także różnorodność rozmiarów. Fakt ten sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Do większych salonów, długich przedpokojów czy niemałych rozmiarów pokojów dziecięcych doskonałym wyborem będą długie grzejniki płytowe. Grzejniki łazienkowe, umieszczane w niewielkich pomieszczeniach, takich jak garderoba czy kotłownia to z kolei niewielkie urządzenia, które zajmą naprawdę mało miejsca.

Na każdą kieszeń

Grzejniki płytowe dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Wpływ na ostateczny koszt ma oczywiście wielkość grzejnika i jego design. Najmniejsze grzejniki to wydatek rzędu około 400 zł.

Grzejniki panelowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Są one estetyczne, dopasują się do każdego domu oraz mieszkania. Cechują się niską wagą, a także różnorodnością rozmiarów. Co więcej, posiadają też zróżnicowane parametry techniczne – wszystko w zależności od naszych potrzeb.