Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz dla młodzieży?

Do wakacji zostało niewiele czasu. To już dosłownie ostatni moment, by zatroszczyć się o zajęcia dla dzieci, zwłaszcza na czas, w którym nie jesteśmy w stanie wziąć urlopu. Można oczywiście obdzwonić rodzinę i przyjaciół, z pytaniem czy ktoś tych naszych dzieci nie przygarnie na parę dni. Jednak dużo łatwiej jest poszukać im atrakcyjnego obozu dla młodzieży.

Obozy dla młodzieży – zło wcielone czy samo dobro?

Rodzice, którzy nie korzystali ze zorganizowanej formy wypoczynku dla dzieci, jakim są obozy i kolonie, mają prawo obawiać się wielu kwestii. Wszak decyzja o wysłaniu dziecka na taką imprezę oznacza, że przez kilka, a może nawet kilkanaście dni nie ma się kontroli nad tym co się dzieje z naszym dzieckiem. Na szczęście na organizatorów obozów dla młodzieży nakłada się szereg dodatkowych obowiązków. Taką imprezę turystyczną musi zatwierdzić Kuratorium Oświaty. Ponadto kadra nie może być karana i musi posiadać odpowiednie przeszkolenie. Warto jednak pytać o wszystko, co budzi nasz niepokój, o szczegóły organizacyjne, jakość noclegów czy wyżywienia. Można też spytać o doświadczenie kadry prowadzącej obóz i sprawdzić opinie. Taka dbałość o szczegóły to nie tylko gwarancja, że nasze dziecko będzie bezpieczne, ale także, że wróci z obozu zadowolone.

Co zyskujemy, wysyłając dziecko na obóz?

Dużo się mówi o tym, że obozy dla młodzieży to jedno z rozwiązań dla zapracowanych rodziców. Jednak główną zaletą wysłania dziecka na taką imprezę nie jest fakt, że rodzice zagwarantowali mu odpowiednią opiekę. Dzieci jeżdżąc na obozy, uczą się samodzielności. Zaufanie jakim na ten czas muszą obdarzyć ich rodzice dodaje im także pewności siebie. Do tego dzieci spędzają ten czas z rówieśnikami, często zupełnie innymi, niż ci z którymi spędzają czas na co dzień. Dzięki temu mają szanse na nowe znajomości i przyjaźnie. Zwykle też mają szansę poćwiczyć radzenie sobie z rozwiązywaniem drobnych konfliktów oraz negocjacje.

Jak wybrać najlepszy obóz dla naszego dziecka?

Oferta obozów dla młodzieży jest bogata i wielu rodziców może kusić, by wybrać konkretną ofertę samodzielnie. W wielu przypadkach może to się jednak okazać błędem. Dużo lepiej wybrać kilka opcji, dostosowanych chociażby do możliwości finansowych czy wyznawanych wartości, a następnie pozwolić dziecku wybrać konkretny obóz na który się uda. Podczas wyboru warto brać pod uwagę zainteresowania i pasje dziecka, nie koniecznie te szkolne. W opisach ofert można sprawdzać, czy planowane są atrakcje, które dziecko zainteresują lub po prostu postawić na obóz tematyczny. Szeroką ofertę tematycznych obozów dla młodzieży można znaleźć na stronie: https://www.kogis.pl/obozy. Kogis to organizator z wieloletnim doświadczeniem, który co roku rozszerza swoją ofertę obozów tematycznych, tak by jeszcze lepiej odpowiadała dzieciom. Ma doświadczoną kadrę, sprawdzone miejsca noclegowe i świetne opinie, zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. A w ofercie Kogis znaleźć można nie tylko obozy sportowe i artystyczne, ale również obozy jeździeckie, taneczne, a także obóz RPG czy obóz LEGO