Błyskawiczna czystość w toalecie? Wypróbuj kostki do WC

Utrzymanie czystości urządzeń sanitarnych takich jak umywalka, wanna, kabina prysznicowa czy muszla klozetowa jest kwestią kluczową, niemniej jednak nie taką prostą i oczywistą. Jeżeli chcesz utrzymać optymalną czystość w toalecie bez konieczności jej bezustannego czyszczenia? Kostki do WC mogą okazać się bardzo dobrym wyborem.

Po co używać zawieszek do toalety?

Z racji na pełnioną przez siebie funkcję oraz umiejscowienia (łazienka jest z reguły najwilgotniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu bądź domu) armatura toaletowa jest szczególnie narażona na osadzanie się na niej nieczystości oraz namnażanie się bakterii. Nawet pomimo regularnego i dokładnego mycia.

Kostki do toalety (spotykane najczęściej w formie tradycyjnej zawieszki) to proste akcesoria oparte na silnym, rozpuszczalnym w zimnej wodzie detergencie, którego niewielka ilość opuszcza kostkę przy każdym spuszczeniu wody. Wówczas rozpuszczony detergent dokładnie obmywa  całą muszlę dezynfekując ją i zabijając obecne tam bakterie.

Dzięki temu w muszli nie powstaje (początkowo niewidoczna) warstwa brudu, który z czasem będzie stopniowo narastać. Jest to o tyle istotne, że zaniedbaną raz toaletę naprawdę trudno przywrócić do stanu całkowitej czystości. Wszelkie dziwne plamy, nawarstwianie się kamienia lub innych osadów czy nieprzyjemny zapach wynikają właśnie z niedostatecznej higieny. Kostki do toalety są najprostszym sposobem na zapewnienie sobie łatwej i błyskawicznej czystości.

Dodatkowo zawieszki do WC mają tę zaletę, że powstrzymują powstawanie przebarwień na muszli, a zawarte w nich substancje myjące, wybielające i nabłyszczające znacząco poprawiają jej wygląd. Dzięki temu sedes nie tylko będzie długo i komfortowo służył (gdyż wszelki sprzęt dobrze utrzymany ma lepszą żywotność i funkcjonalność), ale także estetycznie wyglądał.

Jak używać kostek toaletowych?

Przede wszystkim nie warto eksperymentować z kostkami wyprodukowanymi amatorsko. Niezależnie od tego czy masz zamiar sporządzić taką zawieszkę samodzielnie czy takową kupić od kogoś innego – nie jest to dobre rozwiązanie. Nie ma żadnych gwarancji, że kostka będzie działać odpowiednio, ani że jest bezpieczna dla ludzkiego zdrowia.

Zawieszki i kostki toaletowe należy kupować tylko w sklepie takim jak drogeria, sklep z chemią, supermarket czy lokalny sklep ogólny. Warto przy tym postawić na sprawdzone i zaufane marki. Opinie dotyczące skuteczności danego produktu z reguły można bezproblemowo odszukać w Internecie.

Przy odpakowywaniu kostki do toalety i dotykaniu jej należy uważać, nie pocierać rękoma oczu ani nie brać ich do ust. Postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Po aplikacji dokładnie umyć ręce. Większość kostek zawiera barwiony detergent, jeżeli więc widzisz, że przy spuszczaniu wody jest ona przeźroczysta i/lub nie pojawia się piana, wymień kostkę na nową, a starą umieść w koszu na tworzywa sztuczne.