Jak urządzić prywatkę? Lista zakupów!

Prywatka to rodzaj kameralnego przyjęcia coraz bardziej popularny w ostatnich latach. Spotykanie się w domu w gronie zaprzyjaźnionych osób ma niepowtarzalny, lekko staroświecki urok. Jak urządzić prywatkę, by dostarczyła przyjemnych wspomnień? Należy pamiętać o kilku nieodzownych jej elementach.

Liczy się charakter

Pierwszą z ważnych rzeczy przy organizacji prywatki będzie ustalenie jej charakteru. Prywatka może być zwykłą imprezą. Najmilszych wspomnień jednak dostarczą prywatki tematyczne. Prywatka w stylu lat 70.? A może po prostu prywatka w stylu PRL? Od tej decyzji zależały będą stroje uczestników, muzyka a także serwowane potrawy i alkohol.

Kanapki i tartinki

Chipsy i słone orzeszki nie wystarczą, by urządzić kameralną, ale w miarę uroczystą imprezę. Oczywiście te elementy zawsze się przydadzą, jednak by stworzyć klimat sympatycznej prywatki, należy postawić na coś bardziej wyrafinowanego. Małe kolorowe kanapki, albo tartinki z razowego chleba i udekorowane np. świeżymi warzywami będą nie tylko świetnie smakowały, ale dostarczą też odpowiednich wrażeń wizualnych. Będą doskonałym elementem prywatki w każdym stylu. Klimat przyjęcia w stylu lat 70. i 80.  pomogą odtworzyć takie potrawy jak: galaretki warzywne, grzybki w occie czy jajka w majonezie. Nie powinno również zabraknąć słodkości. Najlepiej sprawdzą się słodkie tortowe ciastka z kremem, galaretki owocowe a także przekąski w postaci herbatników.

Alkohol

Podczas kameralnego, ale dość uroczystego przyjęcia warto zapewnić różnego rodzaju alkohole. W takiej sytuacji sprawdzą się klasyczne drinki, na przykład takie jak margarita czy manhattan. Warto również postawić na stole takie trunki jak wino, różnego rodzaju nalewki czy likiery. Likiery występują bardzo wielu wariantach smakowych. By uświetnić imprezę, można postawić na co najmniej dwa smaki, na przykład likier waniliowy i kawowy. Należy pamiętać, by wśród serwowanych alkoholi każdy uczestnik prywatki znalazł coś dla siebie, a także, by na stole znalazły się alkohole zarówno wytrawne, jak i słodkie.

Organizacja – kilka rad na koniec

Aby organizacja prywatki przebiegła sprawnie, należy ustalić jej szczegóły z pozostałymi jej uczestnikami. Organizując prywatkę tematyczną należy zadbać, aby wszyscy uczestnicy wiedzieli, jak powinni się ubrać. Zapobiegnie to przykrej sytuacji, w której ktoś poczuje się nie na miejscu.

Jeżeli impreza jest składkowa, należy dokładnie ustalić, kto dostarczy określone potrawy czy alkohol.

Przed prywatką należy upewnić się, czy sprzęt grający jest sprawny oraz czy mamy płyty z odpowiednią muzyką.

Warto również ustalić, jak długo potrwa przyjęcie i o której godzinie się zacznie. W takim wypadku należy poprosić gości, aby pojawili się w określonym przedziale czasowym. Ustalenie godziny zakończenia prywatki pozwoli gościom zorganizować transport do domu. Zadbanie o bezpieczny powrót gości do domu będzie miłym gestem.