Gładka skóra to dla wielu osób ważny krok w drodze do odzyskania pewności siebie oraz dobrego samopoczucia. Osoby borykające się z cellulitem powinny bliżej poznać słynną maderotrapię, zwaną popularnie masażem kolumbijskim. Na czym polega ten pielęgnacyjny zabieg?
Maderoterapia – na czym polega?
Masaż kolumbijski to dużo więcej, niż tylko klasyczny masaż manualny. Jego założeniem jest bowiem zarówno praca na ciele, jak i troska o samopoczucie osoby poddawanej zabiegom. Można śmiało nazwać go więc pielęgnacyjnym, holistycznym rytuałem, którego skutkiem jest odprężenie ciała i umysłu. Maderoterapia łączy w sobie dwie metody pielęgnacyjne – intensywny drenaż limfatyczny za pomocą specjalnych, drewnianych akcesoriów, a także klasyczny masaż manualny. Z zabiegu mogą skorzystać osoby borykające się cellulitem tłuszczowym, wodnym lub mieszanym, co czyni go metodą wszechstronną. Obecnie jego popularność stale rośnie – specjaliści wykonują masaż kolumbijski w Warszawie oraz wielu innych miastach w Polsce, doceniając jego wysoką skuteczność i dobroczynny wpływ na samopoczucie.
Masaż kolumbijski w Warszawie – jak przebiega zabieg?
Cellulit powstaje w wyniku odkładania się tkanki tłuszczowej. Najczęściej występuje na udach oraz pośladkach i to właśnie na tych częściach ciała najczęściej stosuje się masaż kolumbijski. Nie ma jednak przeciwwskazań, by stosować go również na ramiona czy brzuch. Do zabiegów wykorzystywane są bezpieczne i naturalne drewniane wałki. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym narzędziom zabieg wykazuje wysoką skuteczność w likwidacji cellulitu. Ich kształt jest dopasowany do anatomicznej budowy ciała, co pozwala zmaksymalizować efekty zabiegu. Co ważne – akcesoria zrobione są z naturalnego tworzywa. Dzięki temu zyskujemy pewność co do ich neutralnego wpływu na skórę. Wykonany za ich pomocą masaż dociera do głębokich warstw tkanki podskórnej. Właśnie dlatego uznaje się go za jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z cellulitem. Aby terapia przyniosła pożądany efekt zazwyczaj stosuje się około 10 zabiegów, ale pozytywne skutki można zauważyć już po pierwszym zabiegu, kiedy skóra staje się bardziej jędrna i gładka, a osoba poddawana masażowi odprężona.
Zalety masażu kolumbijskiego
Najważniejszą zaletą masażu kolumbijskiego jest zauważalna poprawa stanu skóry. Maderoterapia wspiera układ limfatyczny, poprawia krążenie limfy i tym samym wspiera organizm w usuwaniu odkładanych w tkankach toksyn. Sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, wygładza się i tym samym po prostu wygląda zdrowo. Efektem masażu kolumbijskiego jest również zmniejszenie obwodu poszczególnych partii ciała dzięki redukcji tkanki tłuszczowej. Regularnie przeprowadzana maderoterapia zapobiega rozstępom i utrzymuje skórę w dobrej kondycji.
Masaż kolumbijski jest uznawany za metodę holistyczną – jego celem jest nie tylko poprawa jędrności skory i usuwanie niechcianego cellulitu, ale także troska o ogólne samopoczucie. Zabieg pozwala doskonale się odprężyć, zlikwidować napięcia i obrzęki.