Na czym polega odczulanie biorezonansem?

Biorezonans jest jedną z metod leczenia stosowanych w medycynie alternatywnej.  Dzięki niemu możliwe jest wykrywanie, a także leczenie różnego rodzaju schorzeń. W tym alergii. Metoda ta pomaga zarówno wykryć uczulający nas alergen, jak i pozbyć się nadwrażliwości na niego. Jak dokładnie wygląda leczenie przy użyciu biorezonansu i czy warto się na nie zdecydować?

Na czym polega działanie urządzenie do biorezonansu?

Według specjalistów od medycyny alternatywnej ciało człowieka a dokładnie jego chorująca cześć wydziela innego rodzaju fale niż pozostałe zdrowe narządy.  Wibracje te są szczególnie odczuwalne w pobliżu tkanek, które są uszkodzone lub zostały zaatakowane przez pasożyty, wirusy czy też bakterie.

Badany biorezonansem pacjent trzyma w dłoniach  specjalne elektrody. Zdarza się, że są one umieszczane na jego ciele. W ten sposób sprawdzane są długości oraz rodzaj fal wywarzanych w jego ciele. Zadaniem badającego jest wykrycie rodzaju choroby, jej lokalizacja, a następnie dopasowanie leczenia, poprzez nadanie falom właściwego poziomu drgań. Biorezonans pełni więc rolę narzędzia uniwersalnego, które nie tylko diagnozuje, ale także leczy.

Zastosowanie biorezonzansu w odczulaniu

Stosowanie biorezonansu w procesie odczulania jest jednym najczęstszych sposobów jego wykorzystania. Wiarygodność tej metody podobnie jak innych niekonwencjonalnych metod leczenia podlega ciągłym obserwacjom. Pomimo braku pisemnych naukowych dowodów na jej skuteczność to bardzo popularna i często stosowana metoda eliminowania alergii. Rosnąca popularność jest najlepszym dowodem na jej skuteczność. Zarówno w tej, jak i w innych metodach leczenia alergii niezbędny jest czas i kilkakrotne, regularne poddawanie się sesjom z użyciem biorezonansu.

Na czym polega odczulanie biorezonansem?

Odczulanie z użyciem biorezonansu polega na powolnym wyciszaniu alergenu przy użyciu fal magnetycznych. Ma ono na celu trwałe usunięcie czynników zaburzających fale lub zmniejszenie ich aktywności. Proces odczulania musi być dostosowany do danej osoby i w każdym przypadku może mieć inny przebieg. Zdarza się, że efekty leczenia widoczne są już po pierwszej sesji, czasami jednak konieczne jest jej kilkukrotne powtórzenie.  Odczulanie z użyciem biorezonansu może być łączone z tradycyjnymi metodami leczenia.

Proces leczenia alergii z użyciem biorezonanasu rozpoczyna się od zmniejszenia nadwrażliwości organizmu na najbardziej kluczowe alergeny. Zwykle są to biało mleka krowiego, pszenica, pyłki roślin oraz roztocza. Ważne jest także, aby w trakcie terapii unikać alergenów, na które reakcji chcemy się pozbyć. Okres abstynencji powinien trwać co najmniej dwa tygodnie.

Odczulanie biorezonansem ma charakter stopniowy i kolejno w trakcie każdej wizyty przeprowadzane jest odczulanie na jeden konkretny alergen. Przed poddaniem się tego typu terapii konieczne jest wykluczenie ciąży. Z leczenia biorezonansem nie powinny także korzystać osoby z rozrusznikiem serca oraz implantem elektronicznym.

Leczenie alergii biorezonanasem nie gwarantuje 100% skuteczności. Najlepszym rozwiązaniem, w celu osiągnięcia szybkiego rezultatu, jest połączenie jej z inną tradycyjną metodą. Efektywność dwóch metod jest dwukrotnie większa, zwłaszcza jeśli leczony pacjent ściśle stosuje się do zaleceń i regularnie odbywa sesje z użyciem biorezonansu.