Dlaczego warto zdecydować się na mobilne regały paletowe?

Przedsiębiorcom różnych branż zależy na wdrażaniu rozwiązań pomagających optymalizować koszty związane z prowadzoną działalnością. Szukając sposobu na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, można spotkać się z wieloma propozycjami nowoczesnych systemów składowania towarów. Jedną z nich jest zastosowanie mobilnych regałów paletowych. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania i czy warto w nie zainwestować?

Uniwersalność zastosowań

Mobilne regały paletowe idealnie nadają się do przechowywania produktów umieszczonych na paletach przemysłowych lub typu euro. Z tego powodu składowanie dużych obiektów o nietypowych kształtach oraz hurtowej ilości niewielkich przedmiotów nie stanowi wyzwania logistycznego. Regały przesuwne znajdą zastosowanie w wielu branżach. Świetnie sprawdzą się w szerokim zakresie temperatur, zarówno dodatnich, jak i ujemnych. Dzięki temu można korzystać z nich w magazynach chłodniczych i mroźniach. Wysoka jakość wykonania pozwala na bezpieczne stosowanie tego typu konstrukcji w temperaturach do nawet – 28°C.

Oszczędność miejsca, pieniędzy i czasu

Funkcja przesuwania regałów po zamontowanych w posadzce szynach, zapewnia nieograniczony dostęp do przechowywanych towarów, bez konieczności przeznaczania dodatkowej przestrzeni na stałe aleje robocze. Zastosowanie mobilnych regałów paletowych pozwala dowolnie zmieniać ich rozmieszczenie na terenie obiektu, demontować nieużywane elementy, a co za tym idzie obniżyć koszt wynajęcia powierzchni magazynowej. Możliwość szybkiego tworzenia korytarzy między poszczególnymi regałami ułatwia manewrowanie wózkiem widłowym, dzięki czemu czynności przeładunkowe będą przebiegać szybciej i sprawniej.

Elastyczność i indywidualność

Modułowa budowa mobilnych regałów paletowych pozwala na ustawianie ich w rozmaitych konfiguracjach, w zależności od aktualnych potrzeb. Dostępne warianty szerokości i grubości blachy, z której wykonane są elementy konstrukcyjne regałów, sprawiają, że można dopasowywać je do przechowywania towarów o różnej masie. Ramy nośne wykonane z otwartych, perforowanych profili stalowych umożliwiają szybki montaż, demontaż, a także wprowadzanie modyfikacji w rozmieszczeniu półek. Szeroki wybór kolorów pozwolą na dostosowanie ich do charakterystycznych barw promowanej marki oraz tworzenie estetycznego wyposażenia w miejscach dostępnych dla klientów.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Mobilne regały paletowe wyposażone są we włączniki bezpieczeństwa umożliwiające zatrzymanie systemu w dowolnym momencie, a także czujniki odległości, sygnalizatory świetlne oraz bramki z oświetleniem. Obecność tego rodzaju elementów znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku podczas pracy, a obsługa instalacji przesuwnych staje się prosta i intuicyjna. Stalowe ochrony ram i słupów przedłużają żywotność produktu oraz wpływają pozytywnie na stabilność konstrukcji. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową i przechowywać towary wielopoziomowo.

Wprowadzenie mobilnych systemów magazynowania przynosi wiele korzyści. Obniżenie kosztów przechowywania towarów, optymalizacja wykorzystania przestrzeni, zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania oraz możliwość tworzenia konstrukcji dopasowanych do aktualnych potrzeb to tylko niektóre z nich. Mobilne regały paletowe sprawdzą się zarówno w dużych, jak i niewielkich obiektach magazynowych. Łatwość eksploatacji, wielozadaniowość, a także duża wytrzymałość wszystkich komponentów sprawiają, że jest to coraz chętniej stosowane rozwiązanie.