Zamknięcie miesiąca w firmie? Ułatw sobie pracę!

Zamknięcie miesiąca w firmach to zmora każdego przedsiębiorcy. Wymaga to bowiem nie tylko rozliczania się z zobowiązań podatkowych, ale również i porządkowania niezliczonej dokumentacji księgowej, która jest obowiązkowa w razie kontroli. W szczególności jest to trudne dla osób, które nie mają zielonego pojęcia o zamykaniu miesiąca oraz o własnych zobowiązaniach. Na szczęście jednak z pomocą przychodzą innowacyjne rozwiązania pozwalające bez trudu przeprowadzić wszystkie procesy księgowe. Jednym z tego typu systemów jest FlexiClosing!

Czym jest FlexiClosing?

System FlexiClosing ma za zadanie ułatwiać zamykanie miesiące menadżerom, którzy przewodniczą zespołom księgowym, a także pomagają w koordynacji oraz kontroli zadań, które są wykonywane na koniec każdego okresu miesięcznego. System ten posiada możliwości dopasowane do potrzeb każdego, kto zajmuje się zarządzaniem pracą. Co ciekawe, FlexiClosing dostarcza korzystającym mapę procesu oraz pomaga księgowym przebrnąć przez kolejne zadania, od samego początku aż do zakończenia kwestii ksiąg obrotowych.

Jak łatwo usprawnić proces zamknięcia miesiące za sprawą FlexiClosing?

Z pomocą systemu FlexiClosing istnieje możliwość przeprowadzenia oraz zrealizowania wszelkich procesów zgodnie z polityką i prawem rachunkowości, a także przyjętymi standardami firmy. System ten pozwala dokumentować wszelakie czynności, które wykonywane są w trakcie zamknięcia miesiąca. W związku z tym, powstaje – całkowicie automatycznie i samoczynnie – cała dokumentacja audytowa, oparta na zgodności proceduralnej.

Zalety FlexiClosing

System FlexiClosing posiada wiele zalet, dzięki którym zamknięcie miesiąca oraz podliczenie wszystkich niezbędnych deklaracji nie jest  tak uciążliwe. Warto nadmienić jednocześnie, iż za sprawą wspomnianego programu, zespół księgowy będzie lepiej zorganizowany i zsynchronizowany, a informacje audytowe będą dostępne dla każdego.

Po pierwsze – baza wiedzy dla każdego

System FlexiClosing tworzy tak zwaną kompletną bazę wiedzy, która jest dostępna dla każdego członka zespołu księgowego. Wszystkie informacje, takie jak polityka rachunkowości firmy, szablony, wzorce plików, standardy obowiązujące w zespole i wszystkie inne materiały są przechowywane w jednym miejscu. W związku z tym, są one ściśle powiązane z konkretnymi zadaniami, które należy wykonać przed zamknięciem miesiąca. To z kolei ma bezpośrednie przełożenie na prostszy podział obowiązków i większą efektywność pracy zespołu.

Po drugie – mapa procesu

System ten posiada mapę procesu zamknięcia miesiąca, która zawiera terminy oraz monitor postępów prac. Dzięki temu istnieje możliwość szybkiego zidentyfikowania opóźnień.

Po trzecie – łatwość wdrożenia

System FlexiClosing jest w pełni samowystarczalny, dlatego też niepotrzebna jest integracja z rozwiązaniami IT, które wykorzystuje zespół księgowy. Co więcej, warto wspomnieć, że korzystać można z programu zarówno za sprawą tradycyjnego modelu licencjonowania, jak i w formule Software-as-a-Service, bądź dzięki “chmurze”, która bardzo szybko pozwala wdrożyć zespół w pracę. Tym samym, nie trzeba angażować do zamknięcia miesiąca działu IT ani też innego zespołu w firmie.

Reasumując, system FlexiClosing pozwala ułatwić proces zamknięcia miesiąca w oparciu o wewnętrzne zasady i obowiązkowe dokumenty. Warto więc zaufać innowacyjnej technologii, a tym samym zwiększyć efektywność zespołu księgowego oraz – co za tym idzie – funkcjonowania całego przedsiębiorstwa.

Inspirowane: flexisolutions.pl – program do konsolidacji finansowej