Jaki laptop do pracy zdalnej?

Wraz z rozwojem pandemii na świecie, zaczęły się pojawiać coraz to nowsze, lepsze modele laptopów, których producenci skupili się na potrzebach pracowników biurowych tak, by mogli sprawnie wykonywać swoje zadania. Jakimi parametrami warto kierować się przy wyborze laptopa do pracy zdalnej?

Wybór laptopa do pracy z domu

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę to, jakiego oprogramowania używamy w celach zawodowych. To właśnie programy będą wymuszać na nas wybór laptopa o określonych parametrach. Programy do obróbki graficznej, pracy architekta czy projektanta gier będą wymagały wydajnego i jakościowego sprzętu. Reszta, czyli wygląd, stylistyka, rozmiary czy dodatkowe wyposażenie, będzie już zależała wyłącznie od tego, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu elektronicznego.

Firma Dell wychodzi na przeciw potrzebom klientów. Zapoznając się z aktualną ofertą proponowanych modeli laptopów, możemy śmiało stwierdzić, iż producent oferuje znakomity sprzęt do zdanej pracy w domu już za stosunkowo niewielką cenę.

Laptopy tej firmy pracują na procesorze Intel oraz posiadają dużych rozmiarów pojemność dysku. Do wyboru mamy tutaj matryce tradycyjne bądź matowe. Zdecydować możemy się również na modele 2w1, które mogą pełnić rolę laptopa w godzinach pracy, a dodatkowo przekształcić się w tablet. Ponadto w ofercie znajdziemy mnóstwo kompaktowych modeli, które dzięki swoim rozmiarom oraz możliwości bezprzewodowego podłączenia się do sieci Wi-Fi zapewniają możliwość wykonywania sowich obowiązków również poza domem, w kawiarni czy na zewnątrz. Urządzenia oferują pracę na najnowszym systemie Windows 10 Home. Dla pracownika zdalnego, ważną funkcją okazać się może podświetlana klawiatura, czy możliwość podłączenia dodatkowych akcesoriów, co umożliwiają porty USB. Ważne również, aby laptopy posiadały wbudowaną kamerę oraz mikrofon, co umożliwi komunikację z szefem, klientami bądź innymi pracownikami.

Latitude 7200 (2 in 1)

Dell Latitude 7200 może okazać się znakomitym laptopem do pracy zdanej. Jego niewielkie rozmiary oraz nowoczesny design przyciągają natychmiast uwagę. Jest to najsmuklejszy produkt firmy Dell, o grubości zaledwie 9,35 mm, co umożliwia wydajną oraz produktywną pracę w dowolnym miejscu. Możesz zatem zabrać kompaktowy sprzęt ze sobą wszędzie, gdzie tylko pragniesz. Niewątpliwym atutem przedstawionego modelu jest to, iż działa on w sposób błyskawiczny. Nie musisz się już obawiać zacinania się bądź braku płynności podczas pracy wymagającej dużej precyzji. Ten model posiada szybkie złącze Thunderbolt™ 3 i obsługę sieci o przepustowości do 1,0 Gb/s (CAT 16). Dzięki funkcji Modern Standby, możesz szybko wznowić pracę po wybudzeniu komputera i od razu przystąpić do działania. Prezentowany model 7200 wyposażony jest w możliwość pracy po odłączeniu klawiatury, co może okazać się dla Ciebie niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Laptop zasilany może być przez cały dzień dzięki płynnie pracującemu akumulatorowi o wysokiej gęstości z funkcją ExpressCharge, która umożliwia naładowanie do 80% w ciągu jednej godziny. Program Dell Power Manager pozwala wybrać jeden z czterech trybów zasilania, zapewniając równowagę między optymalnym wykorzystaniem baterii i wydajnością.

Najlepsza wydajność dzięki genialnym procesorom Intel ósmej generacji zwiększają produktywność, łatwość obsługi i bezpieczeństwo w Twojej pracy.

Podsumowując, laptopy do pracy zdalnej powinny być przede wszystkim dostosowane do zakresu naszych codziennych obowiązków. Warto jednak już dziś zainwestować w dobry sprzęt do pracy biurowej, bo nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała szybko wrócić do normalności. Wydajny laptop sprawi, że praca będzie przebiegać płynnie, a im bardziej będzie komfortowa, tym większa motywacja do realizowania kolejnych zadań.