Każda kobieta marzy o pięknej, gładkiej i zadbanej skórze. W dzisiejszych czasach zbędne owłosienie w okolicach bikini bywa więc bardzo kłopotliwe. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju produktów przeznaczonych do golenia poszczególnych partii naszego ciała. Ogólnodostępne rozwiązania nie są jednak gwarancją długotrwałych rezultatów, co na dłuższą metę może być bardzo uciążliwe. Większość współczesnych kobiet żyje bowiem w biegu, dlatego nie zawsze znajdują czas, siły i chęci do samodzielnego, regularnego golenia ciała. Bezpiecznym, a zarazem bardzo wygodnym rozwiązaniem, które na długi czas rozwiąże problem odrastających włosków, jest zabieg depilacji laserowej. W tym przypadku najciekawszą alternatywa jest skorzystanie z lasera Vectus.

Przed zabiegiem

Laser diodowy Vectus pozwala na szybkie, praktycznie bezbolesne i trwałe usunięcie zbędnego owłosienia.

Przed wykonaniem depilacji wybranego miejsca niezbędna będzie konsultacja z kosmetologiem lub dermatologiem, który określi czy stan zdrowia pacjenta pozwala na bezpieczne wykonanie zabiegu. Kolejnym etapem jest ocena stanu skóry oraz wybór odpowiedniej wielkości głowicy lasera w zależności od miejsca na ciele, który ma być poddany depilacji. Bezpośrednio przed zabiegiem wykonywany jest również pomiar melaniny. Laser Vectus wyposażony jest bowiem w czytnik melaniny w skórze, który pozwala na automatyczne ustawienie parametrów lasera. W celu skonfigurowania wszystkich potrzebnych ustawień wystarczy przyłożenie lasera do skóry pacjenta. Indywidualne podejście pozwala na wykorzystanie maksymalnej energii, która nie wpłynie negatywnie na stan skóry, ale pozwoli w bardzo skuteczny sposób pozbyć się owłosienia. Ryzyko poparzenia jest w tym przypadku całkowicie wyeliminowane, a zabieg jest na tyle bezpieczny, że może być wykonywany nawet u osób posiadających skórę wrażliwą.

Usuwania owłosienia za pomocą lasera Vectus

Sam zabieg laserowej depilacji bikini polega na wielokrotnym przykładaniu głowicy do wybranych miejsc na ciele i oddziaływaniu na cebulki włosowe światłem lasera. Fale świetlne pochłaniane są przez melaninę. Powstaje energia cieplna, która trwale niszczy cebulki włosa, a w konsekwencji dochodzi do zahamowania ich wzrostu i wypadania. W niektórych przypadkach pacjent może odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie. Laser Vectus dodatkowo posiada właściwości chłodzące, gdyż jego konstrukcja wzbogacona jest o szkło szafirowe. Poprawia to komfort pacjenta podczas zabiegu. Bezpośrednio po laserowej depilacji bikini można odnieść wrażenie, że wypalone włosy nadal rosną. Tymczasem poszczególne włosy muszą wydostać się na zewnątrz ciała, a proces ten zajmuje trochę czasu.

Efekty laserowego usuwania owłosienia

Już po pierwszej sesji laserowego usuwania włosków widać dużą różnicę, zwykle owłosienie jest znacznie przerzedzone. Jednak, aby cieszyć się idealnie gładkim ciałem przez długi czas niezbędne będzie poddanie się kilku takim sesjom. Dokładna ilość niezbędnych zabiegów określana jest indywidualnie, gdyż zależy to głównie od depilowanego miejsca, ilości oraz grubości włosów, oraz fazy, w której się one znajdują. Laser Vectus usuwa bowiem włosy, które są w trakcie aktywnego wzrostu. W związku z tym kolejne wizyty nie powinny mieć miejsca w zbyt krótkich odstępach czasu. Pozwoli to osiągnąć najlepsze efekty.

Koniec z nieprzyjemną depilacją okolic bikini

Laser Vectus doskonale sprawdza się w przypadku depilacji okolic bikini. Nowoczesne, zadbane, a przede wszystkim aktywne kobiety każdego dnia muszą zmagać się z usuwaniem z owłosienia z tych trudno dostępnych miejsc. Poddanie się depilacji laserowej sprawi, że skóra w okolicach bikini będzie jedwabiście gładka przez bardzo długi czas. Każda kobieta po przebytym zabiegu będzie mogła swobodnie dobierać krój stroju kąpielowego czy bielizny.

Depilację bikini można wykonać na kilka sposobów. Większość klientek salonów kosmetycznych decyduje się na depilację w stylu francuskim, czyli usunięcie tylko tej części owłosienia, która wystaje spod bielizny (depilacja na kształt trójkąta). Można wybrać również tzw. depilację hollywoodzką, która polega na całkowitym wydepilowaniu miejsc intymnych. Popularnym rozwiązaniem jest także depilacja brazylijska, czyli pozostawienie cienkiego paseczka włosków. Decyzja zależy od preferencji kobiety.

Laser Vectus pozwala na wykonanie trwałej depilacji praktycznie każdej części ciała, a zwłaszcza nóg, pach, okolic bikini oraz twarzy. Nawet kobiety z bardzo jasnymi włosami nie muszą odmawiać sobie zabiegu, gdyż laser usuwa praktycznie każdy kolor owłosienia. Depilacja przebiega w szybki i praktycznie bezbolesny sposób, dlatego poddanie się zabiegowi pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. Można zatem stwierdzić, że posiadanie gładkiego ciała nigdy nie było łatwiejsze.

Inspirowane: Depicare.pl – depilacja pośladków Warszawa