5 faktów o iPhone, które ułatwią użytkowanie sprzętu

Każdego roku przybywa użytkowników iPhonów od marki Apple. Jest to sprzęt, który rozpoznawalny jest na całym świecie, jednak nie każdy zna przydatne wskazówki i triki, które mogą pomóc w jego użytkowaniu oraz sprawią, że telefony te będą jeszcze bardziej wydajne i funkcjonalne. O jakie fakty i triki chodzi?

1. Jak zwiększyć miejsce w telefonie, gdy zaczyna go brakować?

Produkty Apple z kolekcji iPhone’ów mają bardzo przydatną funkcję. Jeżeli zauważycie, że na waszych telefonach zaczyna brakować miejsca, bardzo łatwo możecie przejść do usunięcia nieużywanych aplikacji i plików, które są zbędne. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu, a następnie w moduł Ogólne / iPhone (pamięć). Następnie wybrać opcję “odinstaluj nieużywane” i automatycznie iPhone zwolni w tym momencie miejsce na nowe pliki. Oczywiście tego sposobu nie można używać bez końca, bo z czasem, można utracić wartościowe dane.

2. Jak ulepszyć działanie Touch ID?

Telefony iPhone znane są również z modułu Touch ID, który czasami potrafi szwankować. Podstawowe ulepszenie można zastosować we własnym zakresie, jednak w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Wówczas naprawa iPhone’a powinna mieć miejsce tylko w autoryzowanych punktach. Jak poprawić działanie funkcji Touch ID we własnym zakresie? Wystarczy ten sam palec dodać w opcji odblokowywania kilka razy, co wpłynie korzystnie na dokładność wychwytywania odcisku palca przez moduł. To przydatna wskazówka, z której warto skorzystać.

3. Jak skuteczniej edytować treści pisane?

Niektóre osoby mogą mieć problem z efektywnym i szybkim pisaniem, a następnie z edycją tego tekstu. Często wyzwaniem jest umieszczenie kursora do edycji tekstu w odpowiednim miejscu. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy mocno nacisnąć na klawiaturze w dowolnym miejscu, a następnie przytrzymać palec. Po chwili klawiatura zamieni się w gładzik, po którym swobodnie można poruszać kursorem. Ten trik działa jednak tylko w przypadku telefonów, które mają wbudowaną funkcję 3D Touch.

4. Jak szybciej ładować iPhone’a?

Konstrukcja telefonów iPhone od Apple sprawia, że w prosty sposób jesteście w stanie zwiększyć efektywność ładowania ich baterii. Wystarczy przełączyć na tryb samolotowy, a następnie ładowanie będzie nawet dwukrotnie szybsze. Oczywiście nie można wówczas korzystać z wielu funkcji, w tym dzwonienia, czy surfowania po internecie, jednak jest to bardzo przydatny fakt dla osób, które mają mało czasu i chcą efektywnie naładować swój telefon. Wiedzieliście o tym?

5. Jak tworzyć pliki PDF z wielu rodzajów plików?

Bardzo przydatnym trikiem w Iphone’ach jest możliwość tworzenia plików PDF z innych rozszerzeń. Jak to zrobić? Wystarczy wejść w dany plik i w opcji „udostępnianie” wybrać działanie „drukuj”. Następnie otworzy się podgląd strony, który dwoma palcami można powiększyć. W dolnym lub górnym rogu pojawi się przycisk udostępniania, którego nie było wcześniej. Tam wystarczy otworzyć plik jako PDF i wówczas wiele formatów przekonwertuje się do tego rozszerzenia. Z tego poziomu można również udostępnić plik za pomocą innej aplikacji, umieścić go w chmurze lub wysłać mailem.

To 5 przydatnych faktów o telefonach iPhone, które ułatwią codzienne korzystanie z nich. Warto je zapamiętać.