Odpowiednie nawadnianie podstawą zdrowej diety, czyli ekologiczne butelki wielokrotnego użytku w roli głównej

Woda to substancja, która stanowi aż 70% składu ludzkiego organizmu. W wyniku naturalnych procesów tracimy ją nie tylko podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, ale również w stanie spoczynku. Każdego dnia człowiek powinien wypijać ok. 2 litrów chłodniej, niegazowanej wody. Według aktualnych danych podawanych przez Bank Światowy na ziemi żyje 7,53 miliarda osób, a każda z nich do życia i prawidłowego funkcjonowania potrzebuje właśnie wody. Na świecie co godzinę sprzedawany jest zatem ponad milion plastikowych butelek. Niestety stanowi to ogromne obciążenie dla środowiska naturalnego. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zamiana jednorazowych butelek z tworzywa sztucznego, na pojemniki wielorazowego użytku, takie jak butelki szklane, butelki termiczne czy bidony na wodę.

Butelki szklane

Butelki szklane to odpowiedni wybór dla każdego, kto pragnie zadbać zarówno o własne zdrowie, jak i o środowisko. Po epoce uwielbienia dla opakowań z tworzyw sztucznych producenci z całego świata wracają do ekologicznych opakowań szklanych. Nowoczesne technologie produkcji sprawiają bowiem, że szkło jest znacznie cieńsze i lżejsze, a przy tym wytrzymałe. Zmianie uległy również zamknięcia. Nakrętki na butelki szklane wykonane ze stali nierdzewnej zastąpiły jednorazowe kapsle i przyczyniły się do znacznego wydłużenia życia tego typu opakowań.

Butelki szklane zakręcane poza tym, że są ekologiczne i neutralne dla organizmu człowieka, są również eleganckie i stylowe. Na rynku znaleźć można produkty o zróżnicowanych wzorach, kolorach czy pojemnościach. Butelki tego typu zazwyczaj wykonane są ze szkła boro-krzemowego, dlatego można myć je w zmywarce i napełniać wrzątkiem.

Butelki termiczne

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ciepłej herbaty w mroźny, zimowy poranek, czy schłodzonego napoju podczas wakacyjnego spaceru po plaży, idealnym rozwiązaniem będą butelki termiczne. To kolejne, ekologiczne rozwiązanie, które staje się coraz częściej również eleganckim dopełnieniem garderoby i stylowym dodatkiem.

W zależności od producenta i modelu, butelki wykonywane są z różnych materiałów, takich jak wysokiej klasy stal nierdzewna. Doskonale zachowują one smak, aromat oraz temperaturę napoju. Nie zawierają również toksycznych związków, które mogą przenikać do napoju. Nowoczesne butelki termiczne są lekkie i ergonomiczne, a w ich wnętrzu można z powodzeniem umieścić również kostki lodu oraz ulubione owoce.

Bidony na wodę

Bidony na wodę jeszcze do niedawna były popularne głównie w świecie sportu. W ostatnich latach podbijają jednak również inne obszary naszego życia. Bidony na wodę stanowią bowiem doskonałą alternatywę dla jednorazowych butelek z tworzyw sztucznych, gdyż są bezpieczne, łatwe w utrzymaniu i poręczne. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że nie zawierają one szkodliwego BPA. Bidony na wodę z tworzyw sztucznych posiadają różne rozmiary, kolory, wzory i kształty. Niektóre modele zostały wyposażone w specjalne uchwyty ułatwiające noszenie butelki. Warto podkreślić, że wytrzymałe i szczelne zakrętki zapobiegają ewentualnemu rozlaniu napoju.

Butelki szklane, bidony na wodę oraz butelki termiczne to nowoczesne, ekologiczne i bezpieczne rozwiązania, które mogą okazać się nie tylko źródłem oszczędności, ale również wpływać na ograniczenie ilości odpadów produkowanych każdego dnia przez gospodarstwa domowe. Produkty tego typu są nie tylko funkcjonalne i ergonomiczne, ale również bardzo modne i designerskie.