Honda e Prototype – pierwszy samochód elektryczny Hondy

Na rynku motoryzacyjnym możemy zaobserwować wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi. Marka Honda zaprezentowała swój najnowszy model elektrycznego samochodu pod nazwą Honda e Prototype i trzeba przyznać, że jest to auto, które wyróżnia się na tle konkurencji.

Co oferuje nam model e Prototype?

Jest to auto przede wszystkim miejskie i tu wyłania się jego najwięcej zalet. Niewielkie gabaryty zapewniają nam nie tylko łatwiejsze znalezienie miejsca parkingowego, ale również ułatwiają płynność jazdy. Samochód Honda ma również oferować możliwość fast charge, dzięki czemu naładujemy nasze auto szybciej, a jak zapewnia sam producent około 80% pełnego naładowania (które osiągniemy w 30 minut) wystarcza na 200 km jazdy. Wygląd jest oczywiście kwestią gustu, zwłaszcza że samochód nawiązuje do stylistyki retro. Dostępny jest klasyczny wariant kolorystyczny, natomiast należy podkreślić, że oferta może się poszerzyć wraz z nadejściem premiery. Honda zaprezentowała na tę chwilę 5 kolorów, w tym 4 są metaliczne.

Auto do miasta

Honda e Prototype to auto przede wszystkim miejskie i od początku było produkowane jako takie. Wszystkie funkcje i parametry samochodu podporządkowane są usprawnieniu jazdy po mieście. Przy okazji mamy tu do czynienia z naprawdę szybkim i zwinnym środkiem transportu. Moc 150 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 300 Nm to w aucie tych gabarytów wynik, który jest mocnym atutem tego modelu Hondy.

Zastosowane technologie

Warto zacząć tutaj od systemu monitorowania ruchu, który będzie umieszczony na naszych bocznych lusterkach. Jest to niecodzienne zastosowanie, które ma zapewnić szerszą perspektywę dla kamer, a co za tym idzie zwiększyć nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Sam pomysł jest naprawdę ciekawy. Zobaczymy, jak sprawdzi się w praktyce. Kolejną technologią jest asystent parkowania, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę miejskie zastosowanie tego modelu. Producent zaznacza również, że jednym z atutów samochodu jest precyzja. Możemy przez to rozumieć czułość pedału gazu oraz dokładność układu kierowniczego. Minimalizm jest tym, co przyświecało twórcom w tworzeniu ich nowego projektu i wyraźnie to podkreślają, szczególnie w przypadku wyglądu, który ma być przyjemną odskocznią od tego, do czego przywykliśmy – samochodów przeładowanych dodatkowymi elementami, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Producent wie, co robi, i chce wskoczyć w erę elektrycznych aut, prześcigając konkurencję charakterystycznym stylem i oryginalnymi rozwiązaniami. Sam model wpisuje się w szeroko zakrojoną akcję elektryfikacji samochodów od japońskiego producenta. Wszystko jak dotąd wygląda obiecująco i Honda e Prototype ma realną szansę znaleźć swoich nabywców, również w naszym kraju. Warto już dziś odwiedzić salon Hondy, by dowiedzieć się więcej o pierwszym elektrycznym modelu tego producenta.