Gumowa wycieraczka – w biurowcu to za mało

Dbanie o czystość w biurowcu to prawdziwe wyzwanie. Niejednokrotnie w takich miejscach trzeba korzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Koszty z tym związane są znaczące, dlatego warto sięgać po rozwiązania, które mogą te wydatki nieco ograniczyć. Obecnie producenci oferują bardzo zróżnicowane produkty wpływające na czystość w budynku, jednak do najbardziej nowoczesnych bez wątpienia można zaliczyć funkcjonalne maty wejściowe. Czym są te wyroby i dlaczego warto je umieścić w biurze?

W biurowcu ruch jest bardzo intensywny, dlatego utrzymanie w nim czystości jest zadaniem niezwykle trudnym. Szacuje się, że najwięcej brudu dostaje się do tego rodzaju miejsc na podeszwach butów, dlatego tak ważne jest, aby już na wstępie zniwelować ten rodzaj zanieczyszczeń. Może się to wydawać skomplikowane, jednak zamiast zatrudniać coraz to liczniejszą grupę osób sprzątających i montować gumowe wycieraczki kiepskiej jakości, o wiele lepiej zainwestować w nowoczesne i, co najważniejsze, skuteczne maty wejściowe. Co to za produkty?

Maty wejściowe – informacje podstawowe

W biurowcu tradycyjna gumowa wycieraczka nie spełni swojego zadania. W miejscu o tak dużym natężeniu ruchu powinno się montować specjalne maty wejściowe. Te atrakcyjne wizualnie, nowoczesne wyroby przypominają zwykłe wycieraczki, jednak charakteryzują się nieporównywalnie lepszymi parametrami. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, najczęściej z nylonu, mają także gumowy spód, który gwarantuje ich stabilność. Maty wejściowe to nie tylko produkt idealny to biurowców, ale także doskonale sprawdzi się w hotelach, muzeach, centrach handlowych czy na lotniskach. Jeśli komuś zależy na wyjątkowej trwałości, może także użyć takiej maty w domu. Maty wejściowe mogą mieć także kilka stref czyszczących.

Korzyści płynące z posiadania maty wejściowej

W przypadku biurowców, hoteli czy muzeów skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniami z zewnątrz to podstawa. Warto więc w takim miejscach zainwestować w profesjonalną wycieraczkę, która nawet po przejściu po niej tysięcy osób, nadal będzie nie tylko skutecznie czyścić, ale i pozostanie atrakcyjna wizualnie. Maty wejściowe bez wątpienia spełnią te oczekiwania, bowiem cechują się wyjątkową trwałością. Co jeszcze charakteryzuje maty wejściowe, że stały wręcz niezbędne w budynkach dużym natężeniu ruchu?
a) Poprawiają jakość powietrza – dzięki matom wejściowym, które skutecznie oczyszczają podeszwy obuwia, do powietrza w biurze dostaje się mniej zanieczyszczeń, co wpływa także na samopoczucie i zdrowie osób przebywających w budynku.
b) Chronią podłogi – bez wątpienia maty wejściowe to nie tylko sposób na pozbycie się brudu z pomieszczeń, ale także idealne zabezpieczenie oryginalnej podłogi (np. paneli) przed zniszczeniem.
c) Zapobiegają poślizgnięciom – maty wejściowe to wyroby antypoślizgowe, które zagwarantują ochronę przed upadkami, m.in. dlatego, że efektywnie osuszają podeszwę buta.
d) Są uniwersalne – maty wejściowe dostępne są w różnej kolorystyce i wzornictwie, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Przede wszystkim jednak polecane są jednolite wyroby w ciemniejszych barwach, niezwykle eleganckie i stylowe. Maty wejściowe można kupić w standardowych rozmiarach lub zainwestować w produkt na zamówienie.

W przypadku budynków, w których przebywa bardzo wiele osób, niezwykle istotna jest odpowiednia ochrona przed brudem i innymi zanieczyszczeniami. W tym celu pomocna może okazać się profesjonalna mata wejściowa, o wiele bardziej wytrzymała i lepiej wchłaniająca wilgoć od zwykłej wycieraczki gumowej.

Inspirowane: matywejsciowe.pl – maty podłogowe