Czym różni się mezoterapia igłowa od mezoterapii bezigłowej?

W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne stają się zabiegi rewitalizujące skórę. Dwoma z nich są mezoterapia igłowa oraz mezoterapia bezigłowa. Ogólnie mezoterapię stosuje się w zabiegach wyszczuplających skórę, zmniejszanie cellulitu bądź po prostu zagęszczenie włosów. Warto wiedzieć, że w wymienionych rodzajach mezoterapii występują różnice przede wszystkim między właściwościami, zastosowaniem oraz sposobem przebiegu danego zabiegu. W tym artykule przedstawimy Państwu, czym dokładnie różni się mezoterapia igłowa od mezoterapii bezigłowej.

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji aktywnych w postaci koktajli, które są uprzednio sterylnie przygotowywane w zależności od potrzeb oraz wymagań indywidualnego klienta. Dzięki temu, że jest to metoda bardzo skuteczna dzięki pełnej rewitalizacji skóry, jej spopularyzowanie wzrasta na rynku medycyny estetycznej. Jest to metoda wprost stworzona do szybkiego polepszenia kondycji skóry oraz warstw podskórnych w okolicach m.in. ramion, dekoltu, twarzy, czy szyi. Efekty mezoterapii igłowej pozwalają również na zastosowanie jej w przypadkach chęci zniwelowania drobnych zmarszczek czy też zbyt zwiotczałej skóry. Podczas przeprowadzania zabiegu specjalista lekarz dobiera strzykawkę z odpowiednio cienką igłą. W zależności od wieku oraz problemu, z którym zmaga się pacjent, wybierane są przeznaczone do tego preparaty. Nie zaleca się przeprowadzać takowego zabiegu podczas ciąży oraz karmienia piersią, chorób nowotworowych, stanów zapalnych skóry, czy też cukrzycy lub chorób metabolicznych.

Mezoterapia igłowa – zastosowanie

  • Wypadanie włosów – na mezoterapię związaną z leczeniem głowy powinno zdecydować się, w przypadku problemów z: łysieniem androgennym, plackowatym, słabą kondycją włosów czy włosami z znaczną skłonnością do przetłuszczania się. Dzięki mezoterapii struktura włosa ulegnie poprawie oraz odżywieniu, a problem związany z wypadaniem zostanie zniwelowany. Metoda ta nie jest zbyt przyjemną w odczuciu, lecz trwa dość krótko, gdyż tylko 15 minut.
  • Odmładzanie skóry – mezoterapia igłowa stanowi świetny sposób na pozbycie się drobnych zmarszczek czy innych zmian w starzeniu się skóry. Zabieg ten można bezproblemowo łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Koktajle stosowane do podania podczas zabiegu powodują zwiększenie produkcji kolagenu oraz elastyny, które swymi właściwościami są w stanie poprawić kondycję naszej skóry. Dodatkowo metodę tę stosuje się w redukowaniu cellulitu oraz rozstępów.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Zasadniczą różnicą pomiędzy uprzednio wspomnianą metodą, a mezoterapią bezigłową jest to, że ta terapia jest metodą bezinwazyjną. Co to oznacza? W zabiegu nie wykorzystuje się igły, lecz specjalne urządzenie do tego przeznaczone. Dzięki temu wprowadzana substancje aplikuje się pod skórę bez konieczności użycia igły. Mezoterapia bezigłowa znalazła swe zastosowanie w nawilżaniu skóry, jej rewitalizacji, redukowaniu nadmiernej ilości cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej. To tylko cząstka z możliwości zastosowań danej metody, która dzięki swemu szerokiemu zastosowaniu ulega spopularyzowaniu z dnia na dzień. O ile po zabiegu mezoterapii igłowej pojawiają się skutki uboczne takie jak: siniaki czy obrzęki, tak podczas tego zabiegu nie ma żadnych niepożądanych efektów. Przeciwwskazaniami są: ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry, padaczka, choroby serca, metalowe implanty, choroba nowotworowa, choroby tarczycy oraz choroby żył.

Przed zdecydowaniem się na którąkolwiek z metod, należy zapoznać się z tym jak są przeprowadzane oraz jakie są przeciwwskazania do ich zastosowania. Warto też wiedzieć, że tylko regularne stosowanie zabiegów przyniesie pożądane efekty.

Źródło: Klinikakrajewski.pl – Botox Radom