Lodowisko w hali namiotowej- alternatywa dla lodowisk plenerowych

Każdej zimy, a szczególnie podczas ferii, swoją działalność wznawiają sezonowe lodowiska. Co roku niezmiennie cieszą się one ogromną popularnością zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych. Sezonowe lodowiska działają zazwyczaj przez kilka tygodniu i przeżywają w tym czasie prawdziwe oblężenie.

Niestety kapryśna aura oraz opady atmosferyczne powodują, że nie zawsze można z takiej rozrywki skorzystać. Dlatego ciekawą alternatywną dla tradycyjnej ślizgawki jest stworzenie lodowiska w hali namiotowej.

Ochrona przed deszczem i śniegiem

Niewątpliwie największą zaletą wykorzystania zadaszenia w postaci hali namiotowej jest ochrona tafli lodowiska oraz jej użytkowników przed opadami atmosferycznymi. Przykrytego dachem lodowiska nie trzeba odśnieżać, a jego gładkiej tafli nie zniszczą opady deszczu, gradu czy marznącej mżawki.

Z kolei osoby korzystające z lodowiska, dzięki zabezpieczeniu przed padającym na zewnątrz śniegiem, mogą spędzać na nim więcej czasu, nie zważając na kaprysy pogody. Organizatorzy wykorzystujący hale namiotowe do zadaszenia często mówią wręcz o zwiększonym zainteresowaniu lodowiskiem w czasie, gdy pogoda nie pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Dodatkowa przestrzeń rekreacyjna

 Hala namiotowa umożliwia również zorganizowanie przestrzeni wokół lodowej tafli, na przykład poprzez utworzenie miejsc przeznaczonych do odpoczynku czy przygotowania do jazdy. Taka przestrzeń to również świetna okazja na zaproponowanie odwiedzającym dodatkowych atrakcji- można tutaj utworzyć tymczasowe stoiska gastronomiczne, punkty handlowe czy miejsca zabaw dla dzieci.

W hali namiotowej może się również znaleźć miejsce na tymczasową scenę, wykorzystywaną na przykład do organizowania występów lub konkursów dla odwiedzających. Zróżnicowana i bogata oferta proponowanych rozrywek powoduje, że takie lodowisko może stać się ciekawym miejscem spędzania wolnego czasu dla całych rodzin, a dla organizatora stanowić źródło dodatkowych dochodów.

Obniżone koszty utrzymania lodowiska

Wykorzystanie hali namiotowej jako zadaszenia lodowiska pozwala również na znaczne obniżenie kosztów jego utrzymania. Dzięki stabilnej temperaturze obniża się zapotrzebowanie na moc chłodniczą niezbędną do utrzymania tafli lodowej w odpowiednim stanie, dzięki czemu znacznie maleją koszty eksploatacji.

Izolacja przed promieniami słonecznymi sprawia też, że lodowisko jest bardziej odporne na rozmarzanie, a tym samym może dłużej pełnić swoją funkcję. Zadaszenie powoduje też, że lodowiska nie trzeba odśnieżać po każdych opadach, a tafla dzięki zabezpieczeniu jest mniej zniszczona i nie wymaga tak częstych napraw, jak w przypadku lodowiska organizowanego na otwartej przestrzeni.

Dlaczego hale namiotowe, a nie trwałe zadaszenie?

Lodowiska są z założenia przedsięwzięciami tymczasowymi, trwającymi zazwyczaj kilka tygodni- dlatego budowanie trwałych zadaszeń, o ile nie ma pomysłu na ich wykorzystanie przez cały rok, jest po prostu marnotrawstwem środków i przestrzeni. Hale namiotowe są stosunkowo tanie w zakupie, wiele firm oferuje również ich wynajem ( wraz dowozem i montażem) w przystępnej cenie. Jeśli w kolejnym roku zmieni się lokalizacja lodowiska, halę namiotową, w przeciwieństwie do trwałej konstrukcji, można bez problemu rozstawić w nowym miejscu. Ich montaż i demontaż zajmuje niewiele czasu, można je również ustawić niemal na każdym terenie.

Wynajem hali namiotowej na sezon nie powoduje też zobowiązań i ograniczeń na kolejne lata. Jeśli lodowisko będzie cieszyło się powodzeniem i przynosiło organizatorom dochody, w kolejnych latach mogą zdecydować się na większą halę z miejscem na dodatkowe atrakcje dla odwiedzających.

Źródło: Tentproject.pl – wynajem hal namiotowych