Gdzie do dentysty w Warszawie

Jak wygląda rynek usług dentystycznych w Warszawie? Czy trudno znaleźć gabinet stomatologiczny w stolicy? I czy długo trzeba czekać na wizytę?

Czy w Warszawie łatwo znaleźć dentystę?

Mieszkańcy Warszawy są w stosunkowo dobrej sytuacji. Duża liczba potencjalnych klientów i duża świadomość konieczności regularnego korzystania z zabiegów dentystycznych wśród warszawiaków sprawiają, że na lokalnym rynku powstało dużo gabinetów. Dlatego też znalezienie odpowiadającej potrzebom placówki nie stanowi większego problemu.

W Warszawie można znaleźć zarówno małe, prywatne gabinety dentystyczne jak i duże poradnie stomatologiczne. Rynek jest pod tym względem bardzo zróżnicowany.

Jednak duża dostępność wcale nie musi oznaczać krótkiego czasu oczekiwania na wizytę. Gabinety popularnych dentystów posiadają bowiem lojalną klientelę i dlatego niełatwo o znalezienie terminu wizyty. Szczególnie w godzinach popołudniowych. Dlatego nie należy zapominać, że dentyści często pracują w kilku różnych gabinetach i poszukiwać miejsc, w których łatwiej umówić się na wizytę.

Jak szukać dentysty w Warszawie?

Możliwości jest naprawdę dużo. W popularnym portalu umożliwiającym umieszczanie opinii o jakości usług medycznych dostępnych jest ponad 2 tysiące wizytówek dentystów pracujących w Warszawie oraz ponad 600 gabinetów stomatologicznych. Gabinetów można szukać także przy pomocy wyszukiwarki.

Dobrym pomysłem jest korzystanie z rekomendacji znajomych lub rodziny. Dzięki temu można uzyskać szczegółowe informacje na temat zadowolenia z usług oferowanych przez stomatologów oraz na temat cen zbiegów dentystycznych.

Warto również przespacerować się po najbliższej okolicy. Z dużym prawdopodobieństwem podczas kilkunastominutowego spaceru znajdziemy co najmniej kilka gabinetów dentystycznych.

Ceny usług stomatologicznych w Warszawie

Niestety ceny usług stomatologicznych w Warszawie należą do najwyższych w Polsce. Ma to związek z kosztami utrzymania gabinetów dentystycznych, ale również z innymi czynnikami. Po pierwsze mieszkańcy Warszawy chętnie odwiedzają gabinety dentystyczne. Ma to związek z modą na piękny i biały uśmiech. Dla wielu warszawiaków zdrowe i atrakcyjnie wyglądające zęby są wyznacznikiem statusu społecznego.

Wpływ na ceny usług dentystycznych ma również tak zwana turystyka stomatologiczna. Polscy lekarze uważani są za świetnych fachowców, a wyposażenie gabinetów nie odbiega od europejskich standardów. Połączenie tych dwóch zalet z atrakcyjnym dla mieszkańców krajów zachodniej Europy poziomem cen sprawiają, że warszawskie gabinety są coraz chętniej odwiedzane przez obcokrajowców.

Nic nie wskazuje na to, żeby ceny usług dentystycznych zaczęły spadać. Eksperci przewidują ich dalszy wzrost o około 7 procent rocznie. Oznacza to, że nawet na tak konkurencyjnym rynku, nie należy spodziewać się obniżek. Na szczęście pacjentom przychodzą z pomocą instytucje finansowe, które coraz częściej umożliwiają rozkładanie kosztów leczenia na raty. Powoduje to zwiększenie dostępności nawet najbardziej kosztownych zabiegów.

Źródło: Dentysta Warszawa – Klinika Bianco