Akcesoria przydatne podczas tworzenia rysunku wstępnego brwi

Makijaż permanentny to coraz bardziej popularny zabieg kosmetologiczny, mający na celu poprawę wyglądu. Tego rodzaju makijaż posiada niewątpliwie sporo istotnych zalet – przede wszystkim na uwagę zasługuje jego trwałość (nawet kilka lat), niskie ryzyko ewentualnych powikłań i krótka lista przeciwwskazań co do jego wykonania. W Polsce na zabieg makijażu permanentnego decydują się nie tylko kobiety, ale również coraz częściej mężczyźni – dzięki dobrze wykonanemu makijażowi z powodzeniem można ukryć wszelkie niedoskonałości, a co za tym idzie lepiej poczuć się we własnej skórze oraz zyskać na poczuciu własnej wartości.

Permanentny makijaż brwi – zalety

Wśród najbardziej popularnych rodzajów makijażu permanentnego należy wyróżnić przede wszystkim makijaż brwi. Nic w tym dziwnego, gdyż jego wykonanie jest stosunkowo proste, a efekt bardzo spektakularny. Dzięki odpowiedniej technice można tak wykonać makijaż, aby zasłonić ewentualne ubytki we włoskach (spowodowane chociażby nadmierną depilacją), a także dokonać korekty kształtu. Z tego też względu makijaż permanentny brwi doskonale sprawdzi się również dla osób, które z jakiegoś powodu straciły swoje naturalne brwi – makijaż pozwala je odtworzy, tak aby nadać twarzy naturalny wygląd.

Największą zaletą makijażu permanentnego brwi jest niewątpliwie możliwość zyskania dodatkowego czasu przy codziennym makijażu – nie trzeba każdego ranka poprawiać brwi czy pamiętać o hennie raz na dwa tygodnie.

Rysunek wstępny przy makijażu permanentnym – niezbędne akcesoria

Akcesoria niezbędne do wykonywania rysunku wstępnego to przede wszystkim bardzo dobrej jakości kredka lub nitka barwiąca – to dzięki nim możliwe jest naniesienie rysunku na brwi. Dodatkowo przydają się również korektory o dobrym kryciu, a także narzędzia do regulowania włosków (a więc wszelkie trymery, pęsety i nożyczki). Wybór odpowiednich narzędzi to często kwestia preferencji samej linergistki – zazwyczaj metodą prób i testów dobiera sobie ona najbardziej pasujące przyrządy do wykonywania zabiegów. Wśród niezbędnych kosmetyków pomocnych przy rysunku wstępnym zalicza się między innymi niepodrażniający płyn micelarny (aby wytrzeć źle poprowadzoną linię czy kreskę).

Nie bez powodu mówi się powszechnie, że jednym z najważniejszych elementów wykonywania makijażu permanentnego (oprócz odpowiedniego przygotowania skóry i okolic oczu do zabiegu) jest przygotowanie właśnie rysunku wstępnego brwi. Obejmuje on wykreślenie odpowiednich brwi, tak aby nie były one przesadzone oraz żeby współgrały z urodą danej osoby. Dzięki temu każda linergistka może przedstawić rysunek brwi swojej klientce i omówić z nią ewentualne poprawki przed przystąpieniem do właściwej pracy. Wszystko to sprawia, że makijaż permanentny może trafić w gust każdej zainteresowanej osoby!