Depilacja bez bólu – co warto wiedzieć przed przystąpieniem do zabiegu

Depilacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Profesjonalny zabieg jakim jest depilacja laserowa pozwala zaoszczędzić wiele czasu i nieprzyjemnych doznań, takich jak wszelkiego rodzaju zacięcia, zaczerwieniania, uczulenia i ból, które są nieuniknione przy klasycznym goleniu. Równie frustrujące, jak wymienione wcześniej skutki uboczne klasycznej depilacji są szybko odrastające włoski, które często odrastają grubsze i ciemniejsze.

Rodzaje depilacji laserowej:

  • depilacja laserowa bikini – cieszy się wśród klientek niesłabnąca popularnością, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele wariantów wykonania depilacji laserowej miejsc intymnych. Najpopularniejsza z nich to tak zwane bikini brazylijskie, które pozwala na całkowite usunięcie owłosienia nie tylko z pachwin, ale też z górnej linii bikini i części warg sromowych. Depilacja miejsc intymnych wykonywana jest nie tylko ze względu na estetykę i wygodę, ale też dla zachowania tak ważnej dla każdej kobiety higieny.
  • depilacja laserowa nóg – to najczęściej wykonywany zabieg przez salony kosmetyczne. Dzięki depilacji laserowej nóg oszczędzamy wiele czasu i przykrych doświadczeń takich jak chociażby wspomniane wcześniej skaleczenia czy podrażnienia skórne.
  • depilacja laserowa pach – pozwala zapomnieć o maszynkach jednorazowych i różnego rodzaju kremach do depilacji, jak również zaczerwienieniach i swędzeniu.
  • depilacja laserowa pleców – szczególnie pomocna u kobiet borykających się z problemem nadmiernego owłosienia, jak również mężczyzn, którzy chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia z ciała.
  • depilacja laserowa twarzy – usuwanie wąsika metodami naturalnymi to źródło narastającej frustracji u kobiet. Najczęściej związane jest z problem nadmiernego owłosienia całej twarzy, które można zniwelować za pomocą zabiegów, jakie proponuje niejeden gabinet medycyny estetycznej.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest formą depilacji stałej uzyskanej dzięki serii zabiegów, dzięki którym owłosienie ulega częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik włosa i zamieniane w ciepło. Tym sposobem cebulka włosa ulega degradacji.

Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć kilka razy, ze względu na cykl wzrostu włosa, który dzieli się na trzy fazy: aktywną, obumierania i spoczynku. Włos w fazie spoczynku nie zostanie zniszczony i odrośnie, dlatego tak ważne jest cykliczne powtarzanie zabiegu depilacji laserowej.

Laserowe usuwanie owłosienia SHR

Super hair removal czyli w skrócie SHR, przebojem podbił rynek kosmetologiczny. Jest to prawdziwy przełom w trwałym usuwaniu owłosienia. Laserowa depilacja wykonana za pomocą tego urządzenia jest zdecydowanie szybsza i bezbolesna w porównaniu do użycia standardowego lasera diodowego lub IPL. Zabieg polega na zniszczeniu mieszków włosowych i komórek odpowiedzialnych za odżywianie włosa, a tym samym uniemożliwia jego wzrost. Aby osiągnąć zadowalający efekt należy wykonać serię zabiegów średnio co 4 tygodnie. Ilość potrzebnych zabiegów w przypadku każdego pacjenta jest inna, zależna od rodzaju włosa. Każdy zabieg redukuje ilość włosów, spowalnia ich wzrost, natomiast odrastające włosy są delikatne.

Przy depilacji laserowej SHR nie odczuwamy bólu, dzięki chłodzącej głowicy.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Konieczna jest wizyta i konsultacja w dobrym i zaufanym gabinecie kosmetologicznym. Tam uzyskamy wszelkie potrzebne informacje i dobrane indywidualnie zalecenia.

Najważniejsze jest, aby skóra nie była świeżo opalona. Przed zabiegiem laserowego usuwania włosów nie wolno też stosować kosmetyków i leków złuszczających, kosmetyków z retinolem, kwasami i witaminą c. Włoski powinny mieć długość do 2 mm.

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Kolejny zabieg laserowego usuwania włosów należy powtórzyć po około czterech tygodniach, najlepiej w tym samym gabinecie kosmetycznym.

Skóra po zabiegu nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych przez około trzy tygodnie i smarowana specjalnymi, łagodzącymi kosmetykami zawierającymi np pantenol.

Źródło: Magnific Clinique – Gabinet kosmetyczny