Jak długo utrzymują się efekty endermologii?

Zabieg masażu podciśnieniem, czyli endermologia, przynosi pozytywne efekty oczekiwane przede wszystkim latem, gdy pokazujemy więcej ciała. Jeżeli marzysz o szczupłej sylwetce, pozbyciu się cellulitu, a także młodym wyglądzie, endermologia jest zabiegiem idealnym dla Ciebie.

Coraz więcej osób dostrzega zbawienny wpływ endermologii na ciało. Zabieg działa wielopłaszczyznowo, a efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Możesz cieszyć się z osiągnięcia zgrabnej, szczupłej sylwetki, której każdy będzie Ci zazdrościł.

Jakie efekty przynosi endermologia?

Bezinwazyjny zabieg, jakim jest endermologia stymuluje tkanki łączne skóry. Pozwala na jej napięcie, zmniejszenie obrzęków, pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Możesz dzięki temu bez żadnego skrępowania założyć bikini lub skąpe ubranie. Twoje ciało będzie wyglądało jak marzenie. W trakcie zabiegu endermologii dochodzi do przebudowanie metabolizmu, a w efekcie do wyszczuplenia sylwetki. Zabieg pomaga walczyć z cellulitem oraz nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Dochodzi do zmniejszenia obwodu ciała, a w konsekwencji do poprawy jego wyglądu.

Jak często powinno się wykonywać zabieg endermologii?

Każdy organizm jest inny, dlatego warto wybrać się na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej, aby ustalić konieczną częstotliwość zabiegów dla wypracowania odpowiednich efektów i ich utrzymania. Wpływ na to, jak długo efekty będą się utrzymywać mają czynniki środowiskowe, ilość przyjmowanej w ciągu dnia wody, styl życia, dieta. Efektywność zabiegów jest więc kwestią bardzo indywidualną i zależy też od podejścia. Aby endermologia przyniosła skuteczne efekty zazwyczaj trzeba wykonać od 10 do 15 zabiegów w jednej serii, najlepiej dwa na tydzień. Powtórzyć serię należy po upływie 3 miesięcy. Następnie zalecane jest wykonywanie zabiegu raz w miesiącu.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu masażu pod ciśnieniem?

To, jak długo zachowasz efekty enderomologii jest uzależnione przede wszystkim od stanu Twojej skóry, a także obszaru, na którym zabieg został przeprowadzony. Najtrudniej jest pozbyć się cellulitu, tutaj trzeba działać kompleksowo, włączając do swojego trybu życia aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Im lepiej potraktujesz swoje ciało i o nie zadbasz, tym efekty endermologii będą utrzymywały się dłużej. Warto zadbać o odpowiednią jakość snu, stosować preparaty pielęgnacyjne dodatkowo ujędrniające ciało.

Najlepsze efekty endermologii udaje się uzyskać, jeżeli zabiegi są przeprowadzane systematycznie, w odstępach ustalonych przez specjalistę medycyny estetycznej. Po zakończonej kuracji nadal należy przestrzegać zaleceń, dbać o swoje ciało, trzymać się diety i pić dużo wody, minimum 2 litry na dzień. Skuteczne osiągnięcie efektów będzie dzięki temu jak najbardziej możliwe. Co więcej, endermologia pomaga w poprawie pewności siebie, sprawia, że w swoim ciele czujesz się naprawdę bardzo dobrze. To zdecydowanie efekt, który każdy chciałby uzyskać i pozostawić go na bardzo długi czas.