Mezoterapia – recepta na nadmierne wypadanie włosów

Mezoterapia pierwotnie była wykorzystywana w leczeniu żylaków, chorób górnych dróg oddechowych, migren, a także różnych chorób neurologicznych. Dopiero od lat 70. XX wieku zaczęła być stosowana w medycynie estetycznej. Obecnie jedną z jej form jest mezoterapia skóry głowy, która może być receptą na nadmierne wypadanie włosów!

Kto może skorzystać z mezoterapii skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy to specjalistyczny zabieg, który sprawdzi się w przypadku osób mających skłonności do nadmiernego wypadania włosów lub łysienia. Zdrowy człowiek dziennie traci ok. 100 włosów. Jeśli na szczotce zostaje nam zdecydowanie więcej włosów lub zmagamy się z ich powolnym przyrostem, warto rozważyć mezotarpię, która przywróci skórze głowy odpowiednie mikrokrążenie i pobudzi cebulki do wzrostu. Zabieg jest polecany nie tylko osobom, które zostały dotknięte łysieniem plackowatym czy androgenowym, ale również tym, u których włosy zaczęły wypadać w wyniku zmian hormonalnych czy problemów z krążeniem.

Na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii skóry głowy polega na ostrzykiwaniu jej powierzchni specjalnymi preparatami, których głównym zadaniem jest zahamowanie procesu nadmiernego wypadania włosów.

Rodzaje stosowanych substancji są uzależnione od efektu, jakiego oczekujemy. Jeżeli zależy nam, by nasze włosy rosły szybciej, wtedy sprawdzą się preparaty o działaniu przeciwzapalnym oraz witaminy i składniki mineralne. Jeśli natomiast chcemy zahamować wypadanie włosów, lekarz zastosuje substancje głęboko odżywiające.

Zabieg mezoterapii skóry głowy trwa średnio około pół godziny. Warto pamiętać, że nie jest on jednorazowy, a satysfakcjonujące efekty można uzyskać, jeśli zabieg jest powtarzany z odpowiednią częstotliwością.

Początkowo mezoterapię należy powtarzać raz w tygodniu przez około 2 miesiące. Później wystarczą zabiegi raz w miesiącu lub kilka razy w roku, zależnie od stadium problemu.

Mezoterapia przeprowadzana jest w dwóch fazach. Celem pierwszej z nich jest skuteczne wyleczenie stanów chorobowych, a także regeneracja cebulek włosa i odżywienie skóry głowy. Druga faza polega wyłącznie na podtrzymaniu osiągniętych do tej pory efektów.

Czy zabieg mezoterapii skóry głowy jest bolesny?

Podczas zabiegu wykonywane są iniekcje specjalistycznym pistoletem lub bardzo cienką igłą, w odstępach co około 0,5-1,5 cm. Nakłucia są naprawdę mało bolesne, ale jeżeli pacjent ma wyjątkowo niski próg bólu, można zastosować znieczulenie miejscowe przy użyciu odpowiedniego kremu lub spreju. W zależności od zastosowanego preparatu, nakłucia po zabiegu są widoczne od 6 do 72 godzin. Niejednokrotnie pojawia się również zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie naskórka.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży, karmiące lub w okresie menstruacji. Do przeciwwskazań przy mezoterapii zaliczane są również choroby o podłożu nowotworowym, cukrzyca, alergie, stany zapalne skóry i jej infekcje, a także ogólne osłabienie organizmu.

Zalecenia po zabiegu

Po odbyciu mezoterapii skóry głowy, pacjent powinien stosować przepisane leki oraz unikać przebywania na słońcu. Na jakiś czas należy również zapomnieć o saunie oraz obowiązkowo ograniczyć używki takie jak alkohol czy papierosy.

Mezoterapia skóry głowy to świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów, a wypróbowały już wiele preparatów, spośród których żaden nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Inspirowane: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Warszawa