Jak samodzielnie wyczyścić głośnik w iPhonie?

Głośnik w telefonie Apple może przestać działać niekoniecznie z powodu uszkodzenia mechanicznego. Element może być zwyczajnie zabrudzony lub zakurzony. W takim przypadku można z łatwością wyeliminować problem bez konsultacji z serwisem. W tym wpisie zawarte są wskazówki, w jaki sposób można bezpiecznie odetkać głośnik w telefonie Apple.

Dlaczego głośnik w iPhone może się zatkać?

Telefon jest jednym z urządzeń, z których korzysta się najczęściej. Z tego powodu jest on znacznie bardziej narażony na zabrudzenia czy uszkodzenia. Jeśli smartfon nie działa w sposób prawidłowy, jedną z przyczyn awarii może okazać się brud obecny w niektórych elementach.

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z głośnikiem jest jego zatkanie. Regularne usuwanie pyłu, kurzu czy resztek jedzenia jest więc istotne celem wyeliminowania kłopotów z dźwiękiem podczas rozmowy. Nieprawidłowa praca głośnika nie zawsze wymaga odwiedzenia w serwisie iPhone’ów. W przypadku wystąpienia problemu po wyczyszczeniu elementu, warto ponownie wyłączyć i włączyć urządzenie.

Czyszczenie głośników w iPhone’ach – metoda na miękką szczoteczkę

Niemal w każdym gospodarstwie domowym można znaleźć pędzelek z miękkim włosiem. Niewielki rozmiar produktu może przysłużyć się w czyszczeniu głośnika w iPhonie. Chcąc skorzystać z tej metody, warto nieco przyciąć włosy w pędzelku do około pół cala długości. Dzięki temu można uzyskać większą kontrolę podczas procesu czyszczenia.

Aby wyczyścić głośnik smartfonu Apple za pomocą szczoteczki, należy przesuwać włosie od dołu do góry. Trzeba unikać ruchów wzdłuż osi elementu, gdyż takie działanie może narazić go na uszkodzenie. Szczoteczkę z miękkim włosiem można wykorzystać również do usunięcia zanieczyszczeń z głośnika w dolnej części urządzenia.

Usuwanie większych zabrudzeń – metoda na wykałaczkę

Chcąc pozbyć się z głośnika większego elementu, można skorzystać z długiej wykałaczki o ostrej końcówce. Aby usunąć zabrudzenie, należy użyć minimalnego nacisku i powoli operować wykałaczką na boki. W ten sposób można w sposób delikatny zlikwidować problem, bez ryzyka uszkodzenia podzespołu. Jeśli jednak dojdzie do awarii głośnika, możesz dokonać naprawy iPhone’a na Służewie w autoryzowanym serwisie Apple.

Dodatkowy sposób na czysty głośnik – metoda na taśmę malarską

Posiadając w domu dobrej jakości taśmę malarską, można użyć jej do usunięcia zanieczyszczeń z głośnika w smartfonie Apple. Wystarczy pociąć taśmę na niewielkie kawałki, przyczepić lepką stronę kawałka do głośnika a następnie delikatnie usunąć. Proces należy wykonać kilkakrotnie, do momentu uzyskania czystej powierzchni.

O czym należy pamiętać, czyszcząc głośniki w iPhonie?

Chcąc samodzielnie wyczyścić głośnik w smartfonie Apple, należy być delikatnym. Gwałtowne ruchy mogą uszkodzić delikatny podzespół, a wówczas niezbędna może okazać się odwiedzania serwisu iPhone. Bez względu na to jaką metodę się wybierze, można uzupełnić efekt końcowy przy użyciu sprężonego powietrza.