Jaki wózek inwalidzki wybrać dla osoby ceniącej aktywny tryb życia?

Osoba niepełnosprawna z dobrze dopasowanym wózkiem inwalidzkim nie musi rezygnować z aktywnego, a wręcz sportowego stylu życia. Na jaki wózek inwalidzki warto postawić w celu udoskonalenia mobilności i jakości codzienności?

Modele z funkcją pionizacji dają większą zgodność anatomiczną

Pionizacja to jedna z ciekawszych funkcji występująca w nowoczesnych wózkach inwalidzkich, ponieważ ustawia użytkownika w zgodnej anatomicznie pozycji i rozszerza zakres ruchu, czy komfort w spotkaniach towarzyskich lub zawodowych. Pionizacja to również częściowe wsparcie rehabilitacyjna i znacznie większa elastyczność.

Wózki inwalidzkie elektryczne dla pasjonatów turystyki

To modele o sporej masie, ale jednocześnie niezwykle stabilne, ze specjalnymi systemami umożliwiającymi manewrowanie w trudniejszym terenie. Dla chorego to szansa na pokonywanie większych odległości, bez dużego wsparcia opiekuna. Wózek elektryczny poprawia dynamikę transportu osoby niepełnosprawnej, zwiększa możliwości turystyczne, wypada doskonale w przestrzeni publicznej ze względu na bezpieczne pokonywanie drobnych barier architektonicznych bez udziału osoby trzeciej.

Wózki inwalidzkie specjalne, czyli wiele propozycji dla każdego

To z reguły modele przystosowane do konkretnych potrzeb osoby niepełnosprawnej, z dodatkowym wypełnieniem, o lekkiej lub wzmocnionej konstrukcji. Niektóre wózki specjalne sprawdzają się na halach sportowych, do gry w koszykówkę, rugby, przy tańcu i innych aktywnościach lubianych przez osoby z niepełnosprawnościami. Spersonalizowane oparcie w dużym stopniu zwiększa wygodę użytkowania wózka i obniża poziom bólu. Inwalidzkie wózki specjalne posiadają najwięcej systemów, zintegrowane podłokietniki, podnóżki, doskonałe hamulce. Urządzenia występują w wersjach udoskonalających pielęgnację chorego, czy stabilizujących głowę i plecy w celu zwiększenia potencjału rehabilitacyjnego.

Wielu opiekunów docenia wózki wykonane z aluminium, ponieważ wyróżniają się lekkością i wytrzymałością. Dobrze wypadają w domu oraz w warunkach terenowych.

Wózki sportowe dla aktywnych

To wózki szczególne, o budowie umożliwiającej wykonywanie zróżnicowanych manewrów. Wózki sportowe to szansa na podtrzymanie dobrej formy fizycznej i na rozwój osobisty w ulubionej dyscyplinie. Wózki kolarskie, przeznaczone do gier zespołowych to tylko niektóre z przykładów. W większości wózków można zmienić kolor obicia, ustawienie niektórych elementów, a nawet wprowadzić specyficzne grafiki. To dla osoby niepełnosprawnej szansa na lepsze wyrażenie i osiągnięcie większej satysfakcji życiowej.

Na zakończenie

Wózki inwalidzkie to podstawowe wyposażenie osoby z niepełnosprawnościami, ale aktualnie posiadają wiele ciekawych funkcji i możliwości optymalizacji pod uprawianie sportu i mocno aktywny styl życia. Większość inwestycji w wózki inwalidzkie wiąże się z refundacją, więc zakup nie obciąża tak mocno domowego budżetu. Warto pomyśleć nad wózkiem specjalnym, spersonalizowanym, z technologią pionizacji, bo doskonale wypada w większości codziennych sytuacji.