Co należy wiedzieć o powiększaniu ust?

Wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu i wielkości swoich ust. Nie każda może pochwalić się pięknymi, jędrnymi, pełnymi i wyraźnie zarysowanymi wargami. Niektóre panie skarżą się na brzydki układ i kształty ust – bardzo wąskie wargi, niesymetryczne i nieproporcjonalne wargi czy też opadające kąciki. Dodatkowo wraz z wiekiem usta ulegają procesom starzenia – obniża się ich nawodnienie, co przyczynia się do zmniejszenia objętości, utraty kolorytu, zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek wokół ust. Dlatego też nawet posiadaczki naturalnie pięknego uśmiechu osiągając wiek dojrzały, często dostrzegają mankamenty w wyglądzie ust.

Niestety w większości wypadków tej bolączki nie da się skorygować nawet najstaranniejszym makijażem, dlatego też zabiegiem medycyny estetycznej cieszącym się ogromną popularnością jest powiększanie ust z użyciem preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Zabieg polega na kontrolowanym wprowadzaniu substancji, która po znalezieniu się pod skórą rozpoczyna proces wiązania wody i zwiększa objętość danego miejsca.

Nie tylko powiększenie

Warto wiedzieć, że zabieg powiększania ust nie pozwala tylko na zwiększenie ich rozmiarów – dzięki kontrolowaniu iniekcji można osiągnąć zróżnicowane efekty dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przy pomocy zabiegów osiąga się m.in. nawilżenie, wypełnienie, ujędrnienie, wygładzenie, wyrównanie czy poprawienie kolorytu warg.

Naturalny efekt

Niestety wiele pacjentek obawia się przerysowanego efektu powiększania ust. Tymczasem krążące w mediach zdjęcia nieproporcjonalnie dużych warg są czymś odbiegającym od normy, co powstaje po prostu na życzenie ich właścicielek. Najważniejszy by wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej oraz doświadczonego lekarza, któremu dokładnie przekażemy nasze oczekiwania co do zabiegu. Można dzięki niemu osiągnąć całkowicie naturalne efekty odświeżenia i wypełnienia warg, stosując niewielką ilość preparatu.

Trwałość zabiegu

Efekty widoczne są tuż po zabiegu powiększania ust, jednakże na początku towarzyszy im opuchlizna. Na ostateczny efekt należy więc poczekać ok. 5 dni po przeprowadzenie iniekcji. Utrzymuje się on od 6 do 9 miesięcy (czas ten zależny jest od indywidualnych cech mimiki i fizjologii pacjentki) – z czasem wprowadzony preparat zostaje zmetabolizowany.

Bezbolesność

Zabieg nie wymaga większych przygotowań, a zdecydować się mogą na niego panie w każdym wieku. Pamiętać należy jedynie, aby przed wizytą u kosmetologa nie korzystać z sauny i solarium oraz unikać ekspozycji na słońce. Powiększanie ust przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, używając specjalnego kremu znieczulającego lub wstrzykując znieczulenie, dzięki czemu nie wiąże się on z dolegliwościami bólowymi. Ból i dyskomfort może występować jednak w okresie rekonwalescencji.

Źródło: Klinika Krajewski – Medycyna estetyczna