Przegląd najlepszych niszczarek osobistych

Niszczarka to urządzenie, które mocno kojarzone jest z pracą biurową. Przejście na zdalny model pracy, ale także przeniesienie możliwości załatwienia wielu spraw przez Internet sprawia, że w niejednym domu zalega całkiem pokaźny stos dokumentów, które nie są nikomu potrzebne, jednak ze względu na zawartość danych wrażliwych, ich wyrzucenie do śmieci staje się niemożliwe. Takie sytuacje ratuje posiadanie w domu niszczarki osobistej. Jest ona niewątpliwie świetnym uzupełnieniem każdego domowego biura i sprawia, że mamy możliwość utrzymania należytego porządku w swoich dokumentach. Rynek niszczarek osobistych jest na tyle rozwinięty, że pozwala z łatwością dobrać odpowiednie urządzenie, spełniające potrzeby użytkownika

Kobra – dla profesjonalistów i amatorów

Jedną z firm, oferujących rozwiązania dla profesjonalistów jest Kobra. Niszczarki tej marki wyróżniają się przede wszystkim wysoką trwałością noży tnących, co gwarantuje bezawaryjną pracę urządzenia nawet przez kilkanaście lat. Wytrzymałość i możliwość niszczenia nie tylko dokumentów w formie papierowej, ale także nośników danych sprawiają, że niszczarki Kobra są jednymi z częściej wybieranych urządzeń przez firmy. W swojej ofercie marka posiada także rozwiązania, które świetnie sprawdzą się także w domu. Jednym z takich urządzeń jest niszczarka Kobra +1 CC4 ES, która umożliwia jednorazowe zniszczenie nawet 20 kartek. Niewątpliwą zaletą jest fakt braku konieczności przygotowywania poszczególnych partii dokumentów do zniszczenia, bowiem niszczarka świetnie radzi sobie zarówno ze zszywaczami, jak i spinaczami. Sprawdzi się ona także do niszczenia kart bankomatowych. 

Fellowes – kompaktowe urządzenia w niskiej cenie

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość osób, która poszukuje niszczarki osobistej do użytku domowego, woli postawić na rozwiązanie kompaktowe, które zajmuje stosunkowo mało miejsca i możliwe jest umiejscowienie ich na biurku. Jedną z firm, która oferuje takie urządzenia jest marka Fellowes. Jej długoletnia tradycja, a także konkurencyjne ceny sprawiają, że wiele osób wybiera niszczarki Fellowes do swojego domu. Wybór poszczególnych modeli jest imponujący, a na szczególną uwagę zasługuje niszczarka Fellowes 8C. To rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się u osób posiadających dzieci czy zwierzęta i obawiających się o ich bezpieczeństwo. Dzięki specjalnej funkcji Safety Lock, urządzenie nie zostanie przypadkowo uruchomione.

HSM – dożywotnia gwarancja jakości

HSM to lider na rynku niszczarek biurowych, który oprócz bezpieczeństwa niszczonych dokumentów gwarantuje dożywotnią gwarancję na mechanizm tnący. Niszczarki HSM znane są przede wszystkim przez duże firmy, które potrzebują rozwiązań niezawodnych. Jednak w ofercie marki znajdziemy także niszczarki osobiste, które dostępne są w kompaktowych rozmiarach, takie jak HSM Shredstar X8, wyróżniające się cichą pracą i niskim poborem energii. Zastosowanie takich rozwiązań jak fotokomórka uruchamiająca i wyłączająca urządzenie, pozwala na pracę niszczarki tylko wtedy, kiedy naprawdę jej potrzebujemy.