5 faktów na temat mezoterapii igłowej skóry

Medycyna estetyczna jest coraz bardziej popularna. Od dłuższego czasu wiele osób decyduje się na korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, w celu poprawy stanu skóry, aby była ona odżywiona i promienna, pozbawiona zmarszczek i przebarwień. Mezoterapia igłowa skóry jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, na który bardzo często decydują się klientki. Jakie są fakty na temat zabiegu, a co jest mitem? W tekście poniżej przedstawimy 5 faktów o mezoterapii igłowej skóry.

Po pierwsze mezoterapia igłowa skóry to zabieg wielozadaniowy.

Zabieg mezoterapii igłowej skóry ma właściwości napinające skórę, nawilżające, regenerujące oraz przeciwzmarszczkowe. Pozwala na usunięcie małych, dosyć płytkich zmarszczek, dodatkowo ujędrnia skórę i stymuluję do produkcji kolagenu. Rozjaśnia cienie pod oczami, pozwala na redukcję blizn i przebarwień. Jest również bardzo dobrym narzędziem pomocnym przy walce z cellulitem, poprawia gęstość skóry, zmniejsza widoczność naczynek.

Po drugie mezoterapia może być wykonana prawie na całym ciele.

Jest to zabieg, który może być wykonany na twarzy, ciele, ale również na skórze głowy. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej opcji medycyny estetycznej, aby dbać o stan skóry i czerpać korzyści z wykonywania mezoterapii igłowej skóry.

Po trzecie istnieją przeciwskazania do mezoterapii igłowej skóry.

Nie zaleca się wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej skóry podczas menstruacji, u kobiet w ciąży, oraz u dzieci poniżej 6 roku życia. Osoby chorujących na przewlekłe choroby oraz przyjmujące specjalistyczne leki powinny skonsultować możliwość wykonania zabiegu z lekarzem prowadzącym, aby zapobiec ewentualnym komplikacją i wystąpieniem skutków niepożądanych.

Po czwarte istnieją mity na temat mezoterapii igłowej skóry.

Najczęściej pojawiającymi się mitami na temat tego zabiegu jest stwierdzenie, że można wykonywać go wyłącznie jesienią, jest to błędne stwierdzenie, gdyż zabieg można wykonywać przez cały rok. Innym mitem jest przekonanie, że zabieg mezoterapii igłowej można wykonywać tylko na twarzy. Nie jest to prawdą, gdyż  zabieg można wykonywać prawie na całym ciele. Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że mezoterapia igłowa to zabieg tylko dla kobiet. Nie jest to zgodne z prawdą, gdyż płeć nie ma żadnego wpływu na możliwość wykonywania zabiegu.

Po piąte mezoterapia nie jest bolesna.

Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie powinno odczuwać się bólu, jest możliwy natomiast dyskomfort związany z wykonywaniem zabiegu u osób wrażliwych.

Podsumowanie

Reasumując,  zabieg mezoterapii igłowej skóry jest bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, przynosi wiele dobroczynnych korzyści i wpływa pozytywnie na stan skóry.