Poprawa gęstości i jędrności skóry, czyli zabieg HIFU

Utrata jędrności oraz malejąca gęstość skóry to problemy, z którym boryka się sporo osób. Efektem tego są pojawiające się zmarszczki oraz niedoskonałości skórne. Można nim zaradzić, a jedną z nowoczesnych i wydajnych metod poprawy gęstości i jędrności skóry są zabiegi HIFU. W tym artykule przedstawimy Wam, czym jest zabieg HIFU oraz czym różni się on od klasycznego liftingu twarzy, którego często obawiają się klienci.

Czym jest zabieg HIFU?

Nazwa zabiegu HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, które w polskim tłumaczeniu oznaczają Skupioną Wiązkę Fal Ultradźwiękowych o Dużym Natężeniu. Zabieg ten klasyfikowany jest jako metoda liftingu twarzy. HIFU to metoda znana od lat, jednak stosunkowo niedawno została zaadaptowana do potrzeb medycyny estetycznej. Wcześniej wykorzystywana była między innymi w leczeniu raka prostaty. Zastosowanie w liftingu twarzy ultradźwięków o wysokiej częstotliwości doprowadza do uszkodzeń termicznych skóry oraz jej przebudowy z korzyścią dla estetyki skóry twarzy.

Na czym polega zabieg HIFU?

Zabieg HIFU, jak sama nazwa wskazuje, polega na skierowaniu wiązki fal ultradźwiękowych w konkretne miejsce na skórze twarzy pacjenta. Przed tą czynnością skóra twarzy jest odpowiednio przygotowywana. Na jej powierzchnię nakłada się środek przeciwbólowy oraz specjalny żel. Następnie do twarzy przykładane jest urządzenie, które emituje fale ultradźwiękowe. W zależności od zaleceń lekarza, wiązka może dochodzić do określonej głębokości warstwy podskórnej w zakresie od 1,5 do 4,5 milimetrów. Konsekwencją zabiegu HIFU jest celowe wywołanie mikropoparzeń w warstwie podskórnej, co rozpoczyna proces szybkiej regeneracji. Po skończonym zabiegu, klienci od razu mogą cieszyć się bardziej zagęszczoną i estetycznie wygładzoną skórą. W ten sposób wypełniane są również zmarszczki, a naskórek zyskuje na elastyczności. Zabieg HIFU skutecznie wykorzystywany jest również w celu zmniejszenia efektu opadającej skóry oraz poprawia owal twarzy pacjentów.

Czym HIFU różni się od tradycyjnego liftingu twarzy?

Zabieg klasycznego liftingu twarzy polega na wstrzykiwaniu pod warstwę skóry kwasu hialuronowego, przez co niezbędne jest wykonywanie nakłuć na twarzy. W przypadku zabiegów HIFU nie jest to konieczne, ponieważ nie stosuje się żadnego wypełniacza. To fale ultradźwiękowe zastępują działanie popularnego kwasu hialuronowego. W związku z tym to bardzo dobra metoda dla wszystkich osób, które obawiają się klasycznych zabiegów liftingu twarzy, igieł oraz są czułe na ból. Pod tym względem, zabiegi HIFU są bezinwazyjne i w pełni bezpieczne, dlatego uwielbiają je nie tylko gwiazdy. To jeden ze skutecznych sposobów na poprawę gęstości i jędrności skóry twarzy, a także sprawdzona recepta na wydłużenie młodości.

Jakie są przeciwwskazania?

Ze względu na specyfikę zabiegów HIFU, istnieją przeciwwskazania przed ich stosowaniem w określonej grupie osób. Przede wszystkim zabieg odradzany jest w przypadku osób, które zmagają się z aktywną chorobą nowotworową. Ponadto nie mogą na niego decydować się osoby, które mają stany zapalne skóry, łuszczycę w fazie zapalnej w miejscu zabiegowym, czy też implanty metalowe lub elektroniczne. Ponadto zabieg odradzany jest również kobietom w ciąży. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegu HIFU, warto skonsultować się ze specjalistą i wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej.