Jak nosić kozaki damskie za kolano? Dla kogo muszkieterki?

Kozaki za kolano nie są żadną nowością, ale nigdy nie cieszyły się nadmierną popularnością, uważane za zbyt wulgarne. Teraz jednak znów powracają i to w wielkim stylu, a w sklepach półki uginają się od muszkieterek. Jak powinno się je nosić, by nie narazić się na śmieszność? Dla kogo są kozaki za kolano?

Czym są muszkieterki?

Zdecydowanie kozaki za kolano są stworzone dla kobiet odważnych i pewnych siebie. Ich główną cechą charakterystyczną jest wysoka cholewka, która najczęściej sięga aż do połowy uda. Skąd ich nazwa – muszkieterki? Wywodzi się ona z popularnej powieści Aleksandra Dumasa i jego bohaterskich muszkieterów, którzy nosili właśnie takie obuwie z wysoką cholewą. To specyficzny typ butów, dla pań, które lubią eksperymentować, czuć się kobieco i wyglądać seksownie, jednocześnie nie popadając w wulgarność. Damskie muszkieterki to must have tego sezonu i hit sklepów obuwniczych, z których ofertą można zapoznać się m.in. na https://www.domodi.pl/buty/buty-damskie/kozaki-damskie_opcje_wysokosc-cholewki,za-kolano.

Kozaki za kolano – hit czy kit?

Przez długi czas muszkieterki nie cieszyły się popularnością i zdecydowana większość kobiet traktowała je z rezerwą. Nie każda z pań wiedziała jak je nosić poprawnie. Założenie muszkieterek sprawiało, że kobieta wyglądała zdecydowanie wulgarniej, co nie spotykało się ze zbyt dobrym odbiorem otoczenia i przez kilka ostatnich lat na ulicy można było je dostrzec sporadycznie. Dla wielu kobiet był to więc zdecydowanie kit, a nie hit. Przynajmniej do czasu, ponieważ już od poprzedniego sezonu zaczęły pojawiać się na wybiegach, w sklepach, a potem także i na ulicy, jednym słowem muszkieterki stały się hitem, wracając do łask kobiet, które chcą wyglądać modnie. Tylko jak je nosić? Kto może sobie pozwolić na buty za kolano?

Dla kogo są buty za kolano?

Specyfiką muszkieterek jest to, że długa cholewka dodatkowo optycznie wydłuża nogi, podkreślając jednocześnie piękno kobiecej sylwetki. Buty te sprawdzają się w wielu stylizacjach, ale czy są dla każdego? Na pewno mogą sobie na nie pozwolić kobiety o różnych sylwetkach i wzroście, jednak zdecydowanie najlepiej będą prezentować się wśród kobiet o długich, zgrabnych i chudych nogach. W przypadku bardziej umięśnionych i mniej proporcjonalnych, założenie muszkieterek może tylko podkreślić mankamenty naszej figury. Ponieważ jednak na rynku dostępne są różne modele, takie kobiety mogą zdecydować się na kozaki na koturnie czy z bardziej masywną podeszwą, które sprawdzą się lepiej od tych na cienkiej szpilce.

Jak nosić muszkieterki?

Zestawień stylizacyjnych z kozakami za kolano jest wiele. Z powodzeniem można zakładać je na jeansy, przy czym zarówno spodnie, jak i buty muszą być ściśle przylegające, jak i z krótkimi spodenkami, sukienkami, czy spódnicami i tunikami. Oczywiście żeby wyglądać dobrze, trzeba się bardzo postarać, ponieważ w przypadku muszkieterek łatwo popaść w przesadę i wulgarność. Najważniejsze są odpowiednie proporcje, ponieważ muszkieterki same w sobie uznawane są za seksowne, reszta stroju powinna równoważyć ten wizerunek – zbyt duża ilość wyzywających dodatków, zbyt krótkie sukienki, spódnice czy spodenki, a także obcisłe koszulki, dadzą odwrotny skutek od zamierzonego. Luźniejsze kroje w połączeniu z kozakami za kolano sprawdzą się zdecydowanie lepiej i nie będą wyglądać tandetnie. Strój z kozakami powinien być minimalistyczny i dobrze przemyślany.