Drzwi szklane – dlaczego warto je zamontować w swoim domu?

W obecnych czasach coraz częściej montuje się w domach drzwi szklane. Warto jednak sprawdzić, czy są one praktyczne. Szklane drzwi wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie, lecz warto dobrze rozważyć ich montaż i zastanowić się, jakie mają przymioty.

Zalety szklanych drzwi

W głównej mierze pasują takie drzwi do dowolnego wnętrza, można je zamontować do każdego rodzaju futryn. Warto także wiedzieć, że często możemy znaleźć drzwi ze szkła hartowanego, przez co są niepodatne i właściwie nie można ich roztrzaskać. W trakcie hartowania bowiem poddawane są czasochłonnemu wyprażaniu w specyficznych warunkach. Operacja ta nadaje płycie niezwykle wysokiej odporności na ugięcie i uderzenia. Hartowane szkło jest bezpieczne. Jeśli zdarzy się jego stłuczenie, nie ma zaostrzonych elementów, bo kruszy się jak kryształ. Za drzwi ze szkła uważa się takie, których boki z wyjątkiem okuć, albo innych dodatków, są zrobione całkowicie z tafli szklanych. Szklane drzwi efektywnie doświetlają wnętrze i wizualnie je powiększają. Pokoje wydają się lekkie oraz przestronne.

Wykorzystanie

Coraz częściej szklane drzwi montuje się w łazience. Przepuszczają światło z innych miejsc, co pomaga przy nieoświetlonej łazience, perfekcyjnie znoszą niebotyczną wilgotność oraz posiadają niezwykłe walory estetyczne. Drzwi szklane doskonale pasują także do supernowoczesnych mieszkań.

Rodzaje szkła

W przypadku drzwi szklanych możemy wybierać spośród szkła prześwitującego, matowego, metalicznego, piaskowanego z swobodnie wybranym wzorem oraz barwionym o płaskiej albo wypukłej płaszczyźnie. Szkło do takich drzwi osiągalne jest w wielu kolorach. Szklane drzwi kojarzą się też ze zmniejszonym poziomem poufności, szczególnie przy użyciu szkła o wysokiej przejrzystości.

Jeżeli spojrzymy na współczesne trendy związane z drzwiami środkowymi, można odnotować, że drzwi szklane coraz częściej wchodzą do domów oraz mieszkań. Doskonale komponują się z supernowoczesnymi wystrojami, dodatkowo ułatwiają lepsze przeniknięcie światła, dodają szyku oraz wytworności każdemu mieszkaniu.

Źródło: RepublikaSzkła.pl – ściany szklane