Składany namiot garażowy – korzystaj z niego, kiedy potrzebujesz

Współcześni konsumenci zwykli wybierać proste, a jednocześnie praktyczne rozwiązania. W związku z tym w krótkim czasie niezwykłą popularność zyskały składane namioty garażowe. Charakteryzują się one prostym montażem, niską ceną i funkcjonalnością. Namioty tego rodzaju pozwalają bez ponoszenia wysokich kosztów, zyskać praktyczne schronienie dla przedmiotów, które nie powinny być stale narażone na działanie czynników atmosferycznych, a więc nie tylko samochodów.

Z czego wykonane są składane namioty garażowe?

Wszystkie materiały użyte do stworzenia garażu muszą być wytrzymałe i odpowiednio wyselekcjonowane, aby namiot w pełni spełniał swoją funkcję.

Szkielet konstrukcji zwykle wykonany jest z rur lakierowanych proszkowo, które są całkowicie odporne na korozyjne działanie czynników środowiskowych. Potencjalny nabywca nie musi więc obawiać się, że z biegiem czasu konstrukcja namiotu ulegnie osłabieniu i będzie stanowiła zagrożenie dla przechowywanych przedmiotów.

Powłoka garażu zasadniczo wykonywana jest z materiału PCV. Zabezpiecza on przedmioty przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz pozwala wydłużyć ogólny czas użytkowania namiotu. Materiał wykorzystany do powlekania jest również odporny na powstawanie wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. Listwy usztywniające, zakotwiczone w podłożu za pomocą specjalnych kołków mocujących, są natomiast gwarancją pełnej stabilności konstrukcji, nawet przy porywistym wietrze.

Zalety składanych namiotów garażowych

Główną zaletą tego typu namiotów jest fakt, iż stanowią one doskonałe zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Zapewniają całkowitą wodoodporność oraz nieprzenikalność promieni słonecznych. Ponadto dobrze komponują się z otoczeniem, ponieważ produkowane są w neutralnych tonacjach. Składane namioty pozwalają całkowicie i w dowolny sposób zagospodarować posiadaną powierzchnię. Największą przewagę nad murowanymi garażami zyskują one z uwagi na brak konieczności posiadania pozwolenia na ich budowę. Znacznie skraca to czas uzyskania pożądanego miejsca do przechowywania. Kolejnym atutem jest niska cena, która stanowi jedynie ułamkową część ceny murowanego budynku.

Liczne sposoby wykorzystania składanego namiotu garażowego

Składany garaż może służyć nie tylko do przechowywania samochodu, ale również wszelkich sprzętów rolniczych, motocykli, ale również drewna czy węgla. Namiot tego typu z powodzeniem sprawdzi się więc nie tylko jako garaż, ale także jako domowy magazyn czy składzik.