Impreza na powietrzu – o czym należy pamiętać?

W ciepłych miesiącach zazwyczaj zaczynamy myśleć nad zorganizowaniem imprezy na świeżym powietrzu. Mogą to być urodziny, imieniny, rodzinna rocznica ślubu lub majówkowy grill. Jako miejsce zabawy warto wybrać własny ogród, taras przed domem czy działkę rekreacyjną za miastem. Właściwe zaplanowanie takiego spotkania jest kluczem do sukcesu i gwarantuje nam dobrą, beztroską zabawę w gronie najbliższych.

Urodziny na świeżym powietrzu

Organizując imprezę urodzinową na świeżym powietrzu czy to na werandzie, czy w ogrodzie, czy pod specjalnym namiotem – należy wyposażyć się w podstawowe sprzęty ogrodowe takie jak stół, krzesła, grill oraz różnego rodzaju akcesoria do grilla. Ważne są także drobne elementy takie jak talerzyki plastikowe i sztućce jednorazowe. Odpowiednie wyposażenie plus fajne zabawy i dobra kuchnia zapewnią nam świetne spotkanie i niezapomniane wspomnienia.

Kolejnymi niezbędnymi akcesoriami podczas imprezy na powietrzu są patyczki do szaszłyków, serwetki, uniwersalne wykałaczki czy obrusy papierowe. Jeśli planujemy obecność kolorowych drinków na naszym przyjęciu, dobrze zaopatrzyć się również w słomki papierowe i plastikowe kieliszki. Fajnym pomysłem będzie także specjalna urodzinowa girlanda, dzięki której podkreślimy charakter imprezy. Pięknie prezentować się będzie pod zadaszonym tarasem lub przywieszona między drzewami w ogródku.

Zalety imprezy w ogrodzie

Letnie wieczory stanowią idealny czas, aby urządzić imprezę w ogrodzie. Nasi goście, przyjaciele i rodzina z pewnością będą zachwyceni takim pomysłem. Na zewnątrz miło spędza się każde rodzinne spotkanie. Delikatny powiew wiatru, klimatyczna zieleń, widok na gwiazdy… Impreza na powietrzu sprzyja długim rozmowom, kosztowaniu dań z grilla oraz smakowaniu wysublimowanych napojów, a pomysłowa, kolorowa plastikowa zastawa stołowa i dekoracje mogą stanowić znakomitą inspirację i dopełniają klimat. Wspaniałym pomysłem jest także rozpalenie ogniska, świec czy specjalnych pochodni, które zapewnią pełnię relaksu.

Impreza w ogrodzie może także odbywać się pod specjalnym namiotem. Dzięki niemu zyskujemy zadaszenie i mnóstwo wolnej przestrzeni, w której swobodnie możemy posadzić gości, rozstawić stoły i tańczyć do białego rana.

Impreza na tarasie

Planując imprezę na werandzie lub na tarasie, mamy zazwyczaj do dyspozycji bliskość kuchni oraz zadaszenie. Dodatkowo możemy sprawnie nagłośnić i oświetlić miejsce. Aby nasze party było udane i nie wyczerpało nas zanadto – dobrze ułatwić sobie sprawę, korzystając ze sprawdzonych przepisów i wspomóc się praktycznymi talerzykami papierowymi, jednorazowymi sztućcami oraz praktycznymi akcesoriami do grilla. Warto także wspomóc się sprawdzonym cateringiem lub lokalną cukiernią, serwującą pyszne desery i ciasta.

Pamiętajmy, że spotkanie z przyjaciółmi na świeżym powietrzu lub impreza urodzinowa w ogrodzie mają być dla nas przede wszystkim przyjemnością i świetną zabawą, To czas na wspaniały relaks i korzystanie z uroków letnich miesięcy.