Odkryj moc peelingów enzymatycznych i dowiedz się, dlaczego ich stosowanie jest niezbędne

Pielęgnacja, twarzy i ciała obejmuje bardzo wiele etapów. Równie ważne jak sam, właściwy zabieg aktywnej części pielęgnacji jest przygotowanie do niego skóry. Tylko takie postępowanie zapewni nam pożądane efekty.  Czym jest peeling enzymatyczny? Co daje nam używanie peelingu enzymatycznego?

Peeling enzymatyczny, czy peeling ziarnisty?

Jeżeli nie będziemy regularnie złuszczać martwego naskórka, ważne dla naszej skóry substancje zawarte w kremie, czy serum nie będą miały możliwości wniknąć w głąb niej. Będzie to czyniło zastosowane przez nas sposoby, na polepszenie stanu swojej cery nieskuteczne. Złuszczenie, a raczej rozpuszczenie martwego naskórka, zapewni nam peeling enzymatyczny. Najbardziej popularną odmianą peelingu są peelingi ziarniste. Zastosowanie tego zabiegu wymaga jednak silnej i zdrowej skóry, którą cieszy się niewiele z nas. Tego typu zabieg jest dość inwazyjny, może powodować podrażnienia. Alternatywą dla klasycznego, ziarnistego peelingu jest peeling enzymatyczny, który podobnie jak jego delikatna odmiana zapewni bardzo dobre złuszczenie naskórka, nie podrażni jednak przy tym skóry.

Czym jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest kosmetykiem, którego zadanie polega na złuszczeniu naskórka. Jego działanie jest bardzo skuteczne, a przy tym delikatne. Kosmetyk ten występuje w formie maseczki, przez co nie ma konieczności pocierania naskórka.

Jak stosuje się peeling enzymatyczny?

Nakładanie peelingu enzymatycznego przypomina klasyczne nałożenie maseczki. Wystarczy tylko rozprowadzić cienką warstwą kosmetyku na skórze i pozostawienie go na kilka minut. W ten sposób zawarte w peelingu enzymatycznym  substancje aktywne mają czas, żeby rozpuścić naskórek, który potrzebuje złuszczenia.

Dla kogo taki sposób złuszczania?

Peeling enzymatyczny działa bardzo delikatnie. Ten rodzaj złuszczania sprawdzi się u osób, które mają wrażliwą skórę, borykają się z trądzikiem, czy mają cerę naczynkową. Ze względu na formułę kosmetyku i brak konieczności mechanicznego złuszczania poprzez pocieranie nie ma mowy o podrażnieniu nawet najbardziej delikatnej cery. Jego stosowanie nie przyczyni się do pogorszenia stanu skóry, co jest bardzo częstym zjawiskiem w przypadku stosowania klasycznych peelingów np. przy cerze trądzikowej.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Przed zastosowaniem peelingu, w którym złuszczanie następuje, dzięki zawartości wysoko stężonych enzymów ziołowych i owocowych jest niekłopotliwe. Należy oczyścić skórę twarzy i dekoltu, następnie należy użyć toniku. Kolejnym krokiem jest nałożenie peelingu enzymatycznego. Czas, jaki należy pozostawić peeling na twarzy, jest uzależniony od stanu naszej skóry. Im bardziej wrażliwa skóra, tym czas pozostawienia kosmetyku, powinien być krótszy. Nie ma konieczności nakładania peelingu na całą twarz, można aplikować go na wybrane części np. tylko na strefę T (czoło, nos, broda), lub na inne obszary, które tego potrzebują. Po kilku minutach spłukujemy peeling ze skóry. Nasza cera jest już przygotowana na przyjęcie składników z serum, czy kremu na skórę suchą, która po takim zabiegu może wymagać intensywnego nawilżenia.

Jeżeli zależy nam na gładkiej, wzmocnionej, odnowionej i miękkiej skórze warto stosować zabieg regularnie,  raz w tygodniu. Bardzo dobre działanie możne zaobserwować podczas stosowania peelingu enzymatycznego, który jest tak delikatny dla cery, że można nakładać go codziennie.