Sprzątanie restauracji i zaplecza kuchennego – jakich preparatów używać?

Zachowanie odpowiedniej czystości w restauracji oraz zapleczu kuchennym jest niezmiernie ważne. Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i zapewnia możliwość przygotowania posiłków w odpowiednich warunkach. Dodatkowo, od dłuższego czasu szczególnie ważnym tematem jest obecna wciąż pandemia koronawirusa. Postawiła ona przed gastronomią nowe wyzwania, z którymi każdy lokal musi sobie poradzić. W tym takie dotyczące higieny i bezpieczeństwa sanitarnego. Każda restauracja potrzebuje profesjonalnych produktów myjących. Co najbardziej przyda się do tego zadania i jakich preparatów warto używać? Poniżej kilka propozycji, bez których trudno byłoby się obejść każdej restauracji.

Swish Food Service 5000

Swish Food Service 5000 to gotowy do użycia środek do czyszczenia i dezynfekcji różnych powierzchni oraz urządzeń przeznaczonych do przygotowywania żywności. Usuwa grzyby, bakterie i wirusy (w tym koronawirusy) oraz zapobiega pleśni. Preparat bardzo szybko czyści i pozbywa się zanieczyszczeń, w tym trudnego do usunięcia tłuszczu. Środek bardzo bezpieczny dla każdej powierzchni, nie niszczy ich, ale perfekcyjnie oczyszcza. Produkt nie wymaga spłukiwania, jest więc bardzo łatwy i szybki w użyciu. Odpowiednia czystość i dezynfekcja to must have każdej dobrej restauracji oraz gwarancja zadowolonych klientów.

Swish Super Clean

Swish Super Clean z łatwością usunie różnego rodzaju zabrudzenia z każdej możliwej powierzchni. Sprawdzi się do czyszczenie zarówno blatów, narzędzi gastronomicznych oraz sprzętów RTV, jak i stołów, kafelek, ścian i drzwi. Środek usuwa też plamy, zabrudzenia z tłuszczu, olejów, a nawet atramentu. Świetnie poradzi sobie ze śladami przypaleń w piekarniku czy grillu lub z zaschniętymi resztkami jedzenia. Płyn zapakowany jest w wygodną butelkę z aplikatorem, który pozwoli dotrzeć do wszystkich potrzebnych wyczyszczenia miejsc. Swish Super Clean z pewnością idealnie sprawdzi się kucharzom oraz innym osobom pracującym w restauracyjnej kuchni. Usprawni pracę i w szybki sposób pomoże pozbyć się nawet tych najbardziej uciążliwych zabrudzeń.

Swish Hardwater Rinse

Swish Hardwater Rinse to produkt używany w profesjonalnych zmywarkach, przeznaczony do płukania i nadawania blasku naczyniom. Przeciwdziała zaciekom i nie zostawia smug. Produkt nie działa negatywnie na środowisko naturalne i jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Wystarczy wlać odpowiednią ilość do zbiornika zmywarki. Sprawdzi się nawet przy użyciu twardej wody. Każdy klient restauracji szczególnie zwraca uwagę na naczynia i sztućce, dlatego warto o nie zadbać. Płyn Swish Hardwater Rinse nada im piękny, elegancki połysk.

Sprzątanie restauracji i zaplecza kuchennego może być dla wielu pracowników nieprzyjemne i uciążliwe. Dlatego tak ważne jest usprawnienie pracy oraz użycie w tym celu odpowiednich środków. Produkty Swish świetnie się do tego nadadzą. Ich wyjątkowa skuteczność i efektywność sprzyja szybszej pracy, a przede wszystkim zachowaniu odpowiednich warunków sanitarnych każdego lokalu.