Modelowanie ust – czy zabieg można przeprowadzić latem?

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz popularniejsze. Stale rośnie też oferta zabiegowa. Warto jednak pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu należy zapoznać się, kiedy w ogóle dany zabieg można wykonać. Ograniczenia ma nawet potencjalnie nieinwazyjna procedura powiększania ust.

Samopoczucie ma znaczenie

Zabieg powiększania ust przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co nie zmienia faktu, że pojawia się pewien dyskomfort. Osoby, które są zestresowane, boją się procedury, czy też jej efektów, mogą bardzo źle zareagować na dolegliwości bólowe. Dla niektórych nawet samo użycie igły jest drastycznym przeżyciem, więc warto mentalnie przygotować się na cały proces modelowania ust. Dodatkowo nie przeprowadza się tego zabiegu, gdy klient ma jakąkolwiek aktywną infekcję, zalicza się do tego zwykłe przeziębienie, opryszczka, a nawet infekcja dróg moczowych. Co więcej, do dwóch tygodni po leczeniu stomatologicznym również powinno się wstrzymać z przeprowadzaniem zabiegu. Modelowanie ust obejmuje ingerencję w tkanki, zatem nieodłącznym elementem jest pojawienie się krwi. Na ilość jej może wpłynąć nawet nieprzespana noc, a w szczególności miesiączka. Przeciwskazaniem do zabiegu jest również ciąża, okres laktacji oraz przyjmowanie niektórych leków, takich jak antybiotyki.

Temperatura i Twoje samopoczucie

Zabieg powiększania i modelowania ust może być bez żadnych przeszkód przeprowadzony latem, jednak warto pamiętać o kilku kwestiach. Upały zazwyczaj niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie, co może sprawić, że sam zabieg będzie dla nas bardziej nieprzyjemny. Dodatkowo przed i po zabiegu zalecane jest picie sporej ilości płynów, która dodatkowo zwiększy się, gdy temperatury są wysokie, ponieważ ciało naturalnie bardziej się poci i traci wodę. Po zabiegu powiększania ust należy wstrzymać się z podejmowaniem aktywności fizycznej na okres około tygodnia, co oznacza, że po prostu należy unikać nadmiernego zmęczenia. Wysokie temperatury z pewnością tego nie ułatwiają. Wszystko tak naprawdę zależy, w jaki sposób podejdziemy do zabiegu – jeśli zadbamy o siebie i swoje samopoczucie oraz będziemy stosować się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg, wówczas żadna temperatura nie wpłynie negatywnie na efekt modelowania ust.

Czego nie robić po powiększaniu ust?

Niestety często spotykany jest pogląd, że usta należy masować. Nie jest to do końca wskazane. Usta potrzebują przynajmniej kilku dni na regenerację, więc wszelkie zgrubienia z czasem się wyrównają. Jeśli jednak coś nas niepokoi, pojawiły się grudki, które nie zmniejszają się, wtedy najlepiej skontaktować się z osobą odpowiedzialną za wykonanie zabiegu. To właśnie ona powinna obejrzeć usta i wykonać ewentualny masaż, by wyrównać rozmieszczenie wypełniacza. Co więcej, zarówno przed zabiegiem, jak i po, nie należy spożywać alkoholu. Po spożyciu wysokoprocentowych trunków zmniejsza się krzepliwość krwi, co opóźnia proces regeneracji ust.

Podsumowując, możliwość wykonania zabiegu powiększania ust nie zależy od pory roku. Mimo wszystko, wiele czynników może negatywnie oddziaływać na nas samych, a temperatura jest jednym z nich. Na samopoczucie powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy będą podejmowały się zabiegu powiększania ust. Czasami lepiej wstrzymać się kilka miesięcy i poczekać na ochłodzenie, by mieć pewność, że uzyskane rezultaty będą zadowalające.

mClinic – klinika medycyny estetycznej