Wszystko o makijażu permanentnym – wskazania, ceny, przebieg zabiegu

Makijaż permanentny brwi to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki nowoczesnym technikom kosmetologicznym można w szybki i prosty sposób zmienić swój wygląd oraz pozbyć się uciążliwości związanych z okresowymi poprawkami wizerunku. Czym jest makijaż permanentny brwi? Na czym polega zabieg? Ile kosztuje? Sprawdźmy!

Co to jest makijaż permanentny brwi?

To przede wszystkim rozwiązanie dla osób ceniących komfort i dobry wygląd. Zabieg pomaga uzyskać kolor, kształt i grubość brwi, o jakich marzy klientka, bez konieczności bolesnego wyrywania włosków pęsetą. Makijaż permanentny brwi to również ciekawa propozycja dla osób, które nie chcą tracić czasu na ich codzienne malowanie i poprawianie wyglądu w ciągu dnia. Do głównych zalet takiego zabiegu zaliczyć można przede wszystkim niebywałą trwałość, która utrzymuje się nawet do 2 lat. Warto jednak stawiać na gabinety kosmetyczne, w których zatrudniane są profesjonalne stylistki rzęs oraz kosmetologowie.

Wskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi

Makijaż ten to wspaniała propozycja dla osób, które borykają się z problemem  rzadkich brwi oraz dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na ich codzienne malowanie. Dzięki niemu można uzyskać piękny i równy kształt brwi.

Na czym polega zabieg?

Sam zabieg wykonywania makijażu permanentnego brwi może przypominać tatuowanie, gdyż skupia się on na wkłuwaniu niewielkich ilości barwnika za pomocą cienkiej igły. Trwałość tego zabiegu wynika właśnie z niespecyficznej formy jego wykonania. Profesjonalna makijażystka brwi nazywana jest linergistką. Zabieg należy do dosyć inwazyjnych, dlatego wymagane są umiejętności, cierpliwość oraz czas. Podczas zabiegu wykonywane powinny być poszczególne procedury, które sprawią, że nie dojdzie do zakażenia, ani innych przykrych konsekwencji. Zachowana powinna być przede wszystkim higiena pracy.

Jak wygląda proces wykonania zabiegu?

Na początku przeprowadzana jest rozmowa z klientką, która przedstawia swoje wymagania, natomiast osoba wykonująca zabieg przedstawia możliwości, jakie można uzyskać dzięki makijażowi permanentnemu. Następnie podpisywana jest umowa oraz zgoda na wykonanie zabiegu. To bardzo ważne w razie późniejszych komplikacji. W niektórych przypadkach należy przedstawić wyniki badań, aby stwierdzić czy klientka nadaje się do wykonania zabiegu. Sam zabieg rozpoczyna się od znieczulenia łuku brwiowego. Czas oczekiwania na zadziałanie znieczulenia to 20 minut. Następnie osoba wykonująca zabieg przystępuje do rysowania wcześniej ustalonego kształtu brwi. Jej narzędzie do wykonania zabiegu przypomina cienki, srebrny długopis. Zabieg może być wykonywany również cienkimi igłami. W momencie wprowadzenia igły, lub innego urządzenia w skórę, następuje wprowadzenie barwnika w zalecanej ilości. Całość trwa do 40 minut. Warto jednak stawiać na profesjonalistów, a nie na gabinety, które oferują swoje usługi w szokująco niskich cenach.

Cena zabiegu

Sam zabieg tra 20-30 minut, jego cena to 500-800 zł w zależności od kliniki, wymagań klientów oraz od miasta, w którym wykonywany jest zabieg. Trwałość to około 2 lata. Proces gojenia się ran wynosi do 4 tygodni. 

Inspirowane: Gabrielasniezko.pl – makijaż permanentny Praga Południe