Krawat czy mucha – co założyć w dzień ślubu?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego Pana Młodego. Dlatego swoim strojem musi nie tylko dobrze się prezentować, ale również wkomponowywać w ubiór wybranki swojego serca. Po zakupie garnituru i eleganckich butów zawsze dochodzi do dobrania odpowiednich dodatków. Wielu mężczyzn jednak ma problem co wybrać : klasyczny krawat czy wyróżniającą się muchę. Jeżeli przygotowujesz się do ślubu i nie wiesz co wybrać, to najlepiej zapoznaj się z poniższym artykułem:

Klasyczny krawat – ponadczasowo

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrany krawat ukazuje elegancję i poziom estetyki osoby, która go nosi. Poza tym, jest to najbardziej klasyczny dodatek do garnituru, który zarówno podkreśla styl, jak również formalność stroju. Należy również wziąć pod uwagę fakt, że noszenie krawatu nieco wyszczupla sylwetkę mężczyzny. Jest to więc nie tylko elegancki dodatek, ale również świetny sposób na godne prezentowanie się w towarzystwie.

Jaki krawat wybrać?

Jeżeli już zdecydujesz się na dodanie krawatu do swego stroju, to pamiętaj aby odpowiednio go dopasować. Nie liczy się tylko to, że powinien on mieć stonowany, pasujący do garnituru kolor, ale także jego wymiary. Należy pamiętać, że zbyt cienki krawat może niekorzystnie wpłynąć na prezentację, ponieważ zaburza proporcje ciała mężczyzny. Przyjmuje się, że najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem jest krawat o szerokości 6 centymetrów w jego najszerszym miejscu. Warto również znaleźć wiązanie krawatu, które będzie zarówno eleganckie jak i podkreślające charakter Pana Młodego. Na ślub warto wziąć pod uwagę takie wiązania jak Windsor, Półwindsor czy Shelby. Swoim wyglądem zachowują one symetryczność, dzięki czemu Pan Młody jeszcze lepiej będzie się prezentował.

A co z muchą? Czy to wciąż modne?

Mucha to drugi dodatek do stroju Pana Młodego, który poruszymy. Jest to ozdoba idealna dla osób chcących się wyróżnić z tłumu, ale równocześnie zachować powagę sytuacji. Są również inne powody na założenie akurat tego dodatku. Przykładem może być smoking, do którego  krawat zwyczajnie nie pasuje, a muszka perfekcyjnie się z nim komponuje. Elegancki wygląd Pana Młodego z muchą do garnituru nie tylko zostanie doceniony przez gości, ale jednocześnie będzie się spośród nich wyróżniał.

Jeśli muszka, to jaka?

Przede wszystkim należy jednak wziąć pod uwagę poszerzające twarz właściwości muchy. Niestety nie pasuje ona do okrągłych, twarzy przy tuszy, ponieważ poszerza ona twarz. Sposobem na to może być dobranie odpowiednio dużej muchy, jednak nie zawsze wygląda to estetycznie. Jeśli jednak Pan Młody zdecyduje się już na ubiór muszki podczas swego ślubu to warto wziąć pod uwagę zarówno kolor garnituru, jak i strój Panny Młodej. Można również postawić na ekstrawagancję i nietypowość zakładając muszkę wykonaną z nietypowego materiału. Przykładem takiego dodatku może być ozdoba wykonana z naturalnych, ptasich piór! Z całą pewnością taka muszka zostanie na długo w pamięci gości, a na fotografiach Pan Młody zawsze będzie się wyróżniał swoim ubiorem.

Oczywistym jest, że każdy Pan Młody musi dobrać dodatek do swojego ubioru według własnych preferencji. Oba przedstawione w artykule dodatki są zarówno eleganckie co uniwersalne, dzięki czemu będzie można je założyć również na inne ważne wydarzenia w przyszłości. Mamy szczerą nadzieję, że po przeczytaniu artykułu wiesz już, co założyć w dzień ślubu.