Jak przebiega kurs na patent żeglarski?

Coraz więcej osób stawia na rekreację, wypoczynek na wodzie. Nic więc dziwnego, że kurs na patent żeglarski staje się obiektem zainteresowań szerokiej grupy miłośników jachtów i morskiego wiatru we włosach. Jak przebiega kurs na patent żeglarski?

Kurs na patent żeglarski – nauka od podstaw

Kurs na patent żeglarski zazwyczaj trwa około 7 dni. To czas wytężonej nauki w salach lekcyjnych i zdobywania umiejętności praktycznych na wodzie i w portach. Przede wszystkim kursanci uczą się dobrych praktyk żeglarskich. Pierwszorzędną rolę odgrywa także umiejętność bezpiecznego zachowania się na wodzie. Kurs na patent tworzy kilkuosobowe załogi, które pozwalają na efektywną naukę samodzielności. Zdecydowana większość kursu na patent żeglarski skupia się na części praktycznej, na wodzie, która polega przede wszystkim na ćwiczeniach wielu zestawów manewrowych. Część teoretyczna to liczne, ciekawe prezentacje, ćwiczenia, skrypty, pokazy. Każda z dwóch części zakończona jest egzaminem. W pierwszej kolejności należy zaliczyć test egzaminacyjny potwierdzający znajomość zagadnień teoretycznych. Dopiero po uzyskaniu wyniku pozytywnego z części teoretycznej można przystąpić do egzaminu z części praktycznej. Egzamin praktyczny polega na wykonywaniu zadanych manewrów, które omawiane zostały w czasie trwania kursu.

Dla kogo dedykowany jest kurs na patent żeglarski?

Kurs na patent żeglarski dedykowany jest dla osób, które ukończyły 14 roku życia i pragną samodzielnie, bezpiecznie prowadzić jacht pod żaglami, jak również cieszyć się znajomością podstawowych zagadnień, takich jak:

  • budowa jachtu,
  • przepisy prawne dotyczące prowadzenia jachtów,
  • teoria żeglowania,
  • podstawy ratownictwa medycznego,
  • teoria meteorologii oraz locji

i wiele innych. Kurs to nauka ciekawych zagadnień, dzięki którym wzrośnie nasza pewność siebie podczas pobytu na morzu jak również ogólne rozeznanie w prowadzeniu jachtu. Jest to więc wydarzenie dla wszystko osób, którym marzy się w pełni profesjonalne, samodzielne poruszanie się po wodzie jachtem.

Profesjonalizm i wysoki poziom kwalifikacji instruktorów

Kurs na patent żeglarski prowadzony jest przez instruktorów o wieloletnim doświadczeniu oraz doskonałych kwalifikacjach. Dzięki temu nauka przebiega na niezwykle wysokim poziomie, pozwalając na perfekcyjne zdobycie wielu bezcenny umiejętności, które kursanci będą mogli wykorzystywać na wodzie. Oprócz tego cały kurs przebiega w niezwykle przyjaznej atmosferze, przez co podczas zajęć nie brakuję uśmiechu i doskonałej zabawy. Podczas egzaminu umiejętności oceniają wykwalifikowani egzaminatorzy, którzy doskonale znają program kursu, co jest gwarancją spokojnego przebiegu egzaminu bez zaskoczeń. Co ważne, egzaminy przeprowadzane są zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kurs na patent żeglarski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem. Warto rozwijać swoje umiejętności i uprawnienia korzystając z profesjonalnych kursów na zdobycie patentów żeglarskich.