Płytka miska dla kota – dlaczego to ważne?

Kot w domu to wiele radości codziennie można doświadczać niesamowitych przeżyć w kontakcie ze swoim pupilem. Ten uroczy zwierzak o dużych oczach i miękkim futerku jest odpowiedni zarówno dla ludzi, którzy lubią żyć samotnie, jak i dla rodzin z dziećmi. Kota można przygarnąć zarówno do domu, jak i niewielkiego mieszkanka. W opiece nad nim trzeba pamiętać o kilku szczegółach, większość z nich dotyczy żywienia. Zalecenia te dotyczą nie tylko samego jedzenia, które powinno być jak najbardziej mięsne i pełnowartościowe. Trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj miski i to, z czego została wykonana.

Jak dbać o zdrowie kota poprzez kupno ekologicznych misek i akcesoriów

Każdy odpowiedzialny właściciel chciałby, żeby jego pupil żył jak najdłużej. Ważne dla niego jest także jakość takiego życia. Kot powinien być zdrowy, mieć dobre samopoczucie przez cały pobyt w domu człowieka. Nie tylko jakość karmy jest tutaj istotna. Gdy zabraknie odpowiednich misek, może się tak zdarzyć, że zwierzę szybko zachoruje, między innymi na: serce, stawy czy nowotwór złośliwy. Dzieje się tak często dlatego, że miski tworzone są z toksycznych materiałów. Rozwiązaniem jest miska ekologiczna, w skład takiego produktu wchodzą na przykład całkowicie naturalne i bezpieczne dla organizmu kota włókna konopne. Źle dobrana miska może też całkowicie utrudnić zwierzęciu zdobywanie pożywienia. Ze zbyt głębokiej trudno jest poprawnie czerpać jedzenie. Najbardziej korzystna okaże się płytka miska dla kota, taka, z której pupil będzie mógł wydobyć karmę, bez konieczności włożenia tam całej głowy.

Dlaczego płytsze miski są lepszym rozwiązaniem?

Kocie wąsy to nie tylko element ozdobny kota, są one częścią ciała niezwykle użyteczną. Podczas jedzenia nie powinny znajdować się całkowicie w misce, zwierzę czuje się wtedy niezbyt komfortowo. Płytka miska nie generuje stresu, można z niej sprawnie wyjadać karmę, bez konieczności zbędnego nachylania się czy siłowania z jej dolnymi zakamarkami. Dodatkowo konieczne trzeba zadbać o to, żeby taki przedmiot nie przesuwał się po podłodze. Żeby wygodnie można było z niego korzystać, trzeba zainwestować albo w miskę z odpowiednim antypoślizgowym elementem, albo należy dokupić dobrą antypoślizgową podkładkę pod miski, koniecznie naturalne, wykonane z materiałów, z którymi kot może mieć codziennie styczność. Poprawnie dobrane miski i inne akcesoria w ich otoczeniu sprawią, że łatwiej będzie można zatroszczyć się o czystość w miejscu, gdzie kot spożywa pokarmy. Takie działanie sprzyja każdej domowej hodowli.