Dlaczego warto zdecydować się na drzwi drewniane?

Wybór drzwi wewnętrznych do swojego wymarzonego mieszkania lub domu to jedna z kilku przyjemnych chwil w trudach remontu, budowy i aranżacji wnętrz. Jeżeli koncepcja ogólnego stylu wnętrz jest już wstępnie ustalona, można zastanawiać się nad rodzajem, stylistyką i kolorem drzwi. Kluczowymi aspektami przy podjęciu decyzji o wyborze drzwi są względy użytkowe oraz budżet, który można przeznaczyć na tę część wyposażenia nieruchomości. Drzwi powinny przede wszystkim spełniać kryteria funkcjonalności oraz wykonane powinny być starannie, z dobrej jakości materiału.

Czy to, z czego wykonano drzwi ma znaczenie w użytkowaniu?

Podstawową i namacalną różnicą pomiędzy drzwiami drewnianymi i produkowanymi z nienaturalnych materiałów jest ich waga. Drzwi drewniane są bardzo ciężkie, przez co tworzą gwarancję trwałości i stabilności. Użytkowanie drzwi drewnianych przedkłada się w znacznym stopniu na stopień wygłuszenia w pomieszczeniach. Dzięki drzwiom drewnianym można odizolować bardziej hałaśliwe miejsce w domu i zrelaksować się w ciszy. Znaczenie przy wyborze drzwi ma w dużym stopniu cena produktu.

Drzwi ze sztucznych materiałów, dostępne w każdym supermarkecie budowlanym, są zdecydowanie korzystniejsze cenowo, co przy zakupie większej ilości, z ościeżnicami i klamkami, tworzy sporą sumę, którą można przeznaczyć na inne, pilne wydatki. Drzwi drewniane, wyróżniające się  idealnym wykonaniem, już na pierwszy rzut oka oceniane są jako wysokiej klasy, staranny element wystroju. Drewno jest materiałem ekologicznym, co istotne jest zwłaszcza dla osób, zmagających się z alergią.

Jakie są zalety wyboru drzwi drewnianych?

Przede wszystkim należy wspomnieć o doskonałej jakości, która widoczna jest od razu, masywnej, ciężkiej formie, budzącej zachwyt i podziw oraz tradycyjnym i nowoczesnym rodzajom wytłoczeń lub innych zdobień. Drzwi drewniane mogą zostać zabejcowane na dowolnie wybrany kolor, przy użyciu specjalnych technik, gwarantujących trwałość wykonania oraz brak przebarwień na całej powierzchni drzwi. Ciężar i grubość drzwi stanowią doskonałą ochronę przed hałasem, czynnikami atmosferycznymi oraz małymi dziećmi, które chcąc wymknąć się do innego pomieszczenia, napotkają przeszkodę, którą będzie sforsować tak trudno, że będzie dorosły zdąży zauważyć plan.

Drzwi drewniane są elementami wystroju, dzięki którym standard wykończenia nieruchomości zostanie zdecydowanie podniesiony. Duża różnica zarówno w użytkowaniu, jak i cenie pomiędzy drzwiami drewnianymi, a marketowymi “okazjami” przedkłada się na trwałość użytkowania. Solidne, drewniane drzwi, mimo iż kosztują więcej, są zdecydowanie trwalsze i bardziej funkcjonalne w użytkowaniu.

Decydując się na drzwi drewniane, należy spodziewać się sporego kosztu na starcie inwestycji, który jednak szybko zwraca się poprzez zdrowe i wygodne użytkowanie, trwałość wieloletnią, bez konieczności kolejnej wymiany. W ofercie drzwi drewnianych można znaleźć wiele wzorów skrzydła drzwiowego, spośród których nietrudno będzie dopasować odpowiednie drzwi do swojego wnętrza.

Źródło: www.drzwinawymiar.com – drzwi na wymiar