Biżuteria ślubna – komplet czy oddzielne elementy?
Wybrałaś już suknię ślubną i buty, ale wciąż zastanawiasz się nad odpowiednią biżuterią? Nic dziwnego – nie jest to prosta sprawa. Biżuteria ślubna powinna być wyrazista i olśniewająca, ale jednocześnie nie można z nią przesadzić. Najważniejsze, byś znalazła złoty środek. Coś, czego nie będzie ani za mało, ani za dużo. Czy lepiej jest postawić na komplet, czy dobrać elementy samodzielnie?

Biżuteria ślubna w komplecie

Gotowe komplety biżuterii to bardzo bezpieczne wyjście, bo pozwalają uniknąć chaosu i niedopasowania elementów o różnej stylistyce. Niestety często zdarza się tak, że Panna Młoda wybiera inne kolczyki, naszyjnik i bransoletkę, bo osobno wszystkie wydają jej się piękne. Jednak po założeniu okazuje się, że w połączeniu tracą całkowicie swój urok.

Zdarza się także, że biżuteria ślubna na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie zwyczajna, lecz jako całość, po przymierzeniu wygląda zupełnie olśniewająco. Warto dać szansę gotowym kompletom, bo zazwyczaj są projektowane tak, aby nie obciążać stylizacji i charakteryzuje je wyważony charakter i przede wszystkim spójność.

Jeżeli boisz się, że kolczyki, naszyjnik i bransoletka to za dużo, możesz wybrać tylko dwa elementy i dopasować je do sukni. Na przykład – przy zabudowanym dekolcie zrezygnuj z wisiorka, a jeśli ma ona długi rękaw, nie zakładaj nic na nadgarstek.

Samodzielnie skompletowana biżuteria ślubna

Jeśli zdecydowałaś, że dobierzesz sama poszczególne elementy biżuterii, pamiętaj o tym, by do siebie pasowały. Nie łącz ze sobą dwóch kolorów kruszcu ani różnych rodzajów kamieni. Staraj się wybierać dodatki charakteryzujące się podobną stylistyką i formą. Na przykład o podobnym kształcie czy ozdobione takimi samymi kamieniami.

Samodzielnie dobrana biżuteria ślubna może być naprawdę piękna, o ile wybiera się ją z głową. Poszczególne elementy muszą się uzupełniać, a nie być dla siebie konkurencją. Dlatego wybieraj lepiej delikatne i subtelne ozdoby, które razem mogą okazać się doskonałym kompletem.

Pojedynczy, wyeksponowany element biżuterii

Jeśli masz bogato zdobioną suknię, lepiej, żeby Twoja biżuteria ślubna była bardziej zachowawcza i subtelna. W ten sposób uzyskasz odpowiednią równowagę i spójność stylizacji. Jeśli zależy Ci na dodatku, którego nie nosisz na co dzień, a ślub jest dla niego idealną okazją, wybierz jeden, charakterystyczny element i zrezygnuj z innych.

Takim elementem mogą być długie kolczyki albo pokaźna kolia. Najważniejsze jest to, aby takiej biżuterii nie łączyć ze sobą, bo stylizacja stanie się ciężka i nieproporcjonalna. Całkowicie przyćmi Ciebie i Twoją kreację, a ma być przecież jedynie pięknym dopełnieniem całości.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz komplet, czy pojedynczy element, pamiętaj o umiarze. Zdecydowanie lepiej postawić na kilka delikatnych ozdób lub jedną, która się wyróżni. Za dużo dodatków sprawi, że każdy z nich zacznie żyć swoim życiem, zamiast ze sobą współpracować. Przymierzaj, próbuj i baw się, a w końcu znajdziesz idealną biżuterię ślubną dla siebie.